Poradnik dla rodzica - zajęcia online | Klinika Języka Piastów
Group of happy young people, isolated on white background
Przestań być wiecznie początkującym! Mamy dla Ciebie 5 rad by zrobić krok do przodu!
27 stycznia 2020

Poradnik dla rodzica – zajęcia online

zostan w domu

Drodzy Rodzice i Uczniowie,

Naszym zadaniem oprócz nauki języków obcych jest także zapewnienie należytego bezpieczeństwa i komfortu naszym uczniom. Dobro naszych podopiecznych jest dla nas najważniejszą wartością. W związku z tym w najbliższym czasie, aż do odwołania zawieszamy wszystkie zajęcia stacjonarne. Jeśli nie musicie, apelujemy zostańcie w domu i spędźcie ten czas z rodziną. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i za innych.

Ograniczenia, które mamy mogą potrwać jeszcze bardzo długo, dlatego pragniemy umożliwić naszym uczniom kontynuację nauki. Przygotowaliśmy dla Was kursy online. Wszystkie grupy dziecięce od 2 klasy rozpoczną swoje zajęcia online od 23 marca 2020. Nie pozwólmy, aby obecna sytuacja ograniczyła możliwości rozwoju i wykorzystajmy ten czas produktywnie a zarazem bezpiecznie. Jako nowoczesna szkoła zapewniamy wszystkim dalszą naukę z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Nasi lektorzy, bardzo dobrze przygotowani merytorycznie, zapewnią ciągłość nauki i kontakt z językiem. W obecnej sytuacji to najlepsze rozwiązanie. Z góry bardzo dziękujemy za współpracę i zrozumienie. Jest to dla nas nowa sytuacja, ale pełni pozytywnego nastawienia oraz zmotywowani do ciężkiej pracy chcemy zaproponować uczniom jak najlepszy wariant lekcji przeniesionych do online.

WAŻNE INFORMACJE:

 • Wszystkie zajęcia będą odbywać się w tych samych terminach, w których odbywały się lekcje stacjonarne.
 • Lekcje będą odbywać się z wykorzystaniem programu zoom.us. Instrukcję korzystania oraz wszelkie wskazówki otrzymają wszyscy uczniowie. Program jest bardzo prosty w obsłudze, logowanie do lekcji odbędzie się za pomocą linka, który otrzymają uczniowie.

WYMAGANIA SPRZĘTOWE/WARUNKI PRACY:

 • Aby wziąć udział w lekcji potrzebny będzie sprzęt podłączony do Internetu wyposażony w głośnik i ewentualnie w kamerkę. Może to być:
 1. Laptop
 2. Komputer PC z kamerką, mikrofonem oraz słuchawkami
 3. Smartfon
 • Zachęcamy do udziału w lekcji w cichym, ustronnym miejscu, gdzie nikt nie będzie przeszkadzać. Zbyt duża liczba osób może wpłynąć negatywnie na dźwięk oraz zawstydzić zwłaszcza młodszych uczniów do aktywnego uczestnictwa w lekcji.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

 • Czy lekcja online będzie tak samo wartościowa jak lekcja stacjonarna?

Współczesne nowoczesne technologie pozwalają na przeprowadzane lekcji online bez uszczerbku na jakości. Uczeń ma bezpośredni kontakt z nauczycielem, widzi go i dobrze słyszy. Lektor z pomocą programu zoom.us może:

 1. wyświetlić na ekranie ucznia tablicę, na które może rysować i zapisywać najważniejsze rzeczy.
 2. udostępniać swój ekran, na którym wyświetli wszystkie dodatkowe materiały, które chce wykorzystać na lekcji – ćwiczenia / prezentację / obrazy
 3. zezwolić uczniowi na wykonanie ćwiczeń w różnych aplikacjach.
 4. Obejrzeć razem z uczniami filmik udostępniony na YouTube.

Możliwości, które ma lektor sprawiają, że lekcja jest pełnowartościowa i interesująca dla ucznia. Różność technik pracy sprawi, że nawet młodsi uczniowie z pełnym zaangażowaniem i zaciekawieniem wezmą udział w lekcji.

 • Czy nie możemy zawiesić lekcji na najbliższy czas i odrobić ich, gdy wszystko się uspokoi?

Sytuacja, która ma miejsce może potrwać jeszcze bardzo długo, nie jest to kwestia tygodnia czy dwóch a znacznie dłuższego czasu. Taka długa przerwa w nauce negatywnie wpłynie na poziom znajomości języka. Nieutrwalane treści bardzo szybko zapominamy. Co więcej, tak duża liczba godzin jest nierealna do odrobienia w późniejszym czasie. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest skorzystanie z lekcji online, aż do momentu, gdy bezpiecznie będziemy mogli powrócić na zajęcia stacjonarne.

 • Czy poradzę sobie technicznie?

Program zoom.us jest bardzo prosty w obsłudze. Ze swojej strony zapoznamy wszystkich uczniów z dokładną instrukcją obsługi oraz pomożemy w przypadku jakichkolwiek problemów. Strach przed nieznanym ma wielkie oczy, ale zachowajmy spokój i spróbujmy wykorzystać możliwości, które daje Internet. Osoby, które obawiają się problemów technicznych mogą skorzystać z próbnego połączenia na lekcję, aby sprawdzić, czy wszystko na pewno dobrze zadziała. Pomożemy we wszystkim, liczymy tylko na Państwa cierpliwość i zrozumienie.

 • Nie posiadam odpowiedniego sprzętu, ani Internetu, nie ma kto pomóc mojemu dziecku w zalogowaniu się na zajęcia.

W lekcji możemy wziąć udział z pomocą urządzenia podłączonego do Internetu. Jeśli nie mamy w domu laptopa czy komputera to wystarczy zwykły telefon. Spróbuj zapewnić swojemu dziecku na dwie godziny w tygodniu urządzenie, z którego będzie mógł skorzystać. Jeśli nie mamy Internetu w domu, możemy skorzystać również z Internetu z telefonu. Sam proces logowania jest bardzo prosty, możemy go przećwiczyć razem. W przypadku nieobecności rodzica podczas lekcji może on spróbować nauczyć dziecko obsługi.

Zajęcia online są alternatywą dla zajęć stacjonarnych w okresie, w którym się znaleźliśmy. Z tej formy nauki zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji skorzysta bardzo wiele szkół i placówek oświatowych. Okres kwarantanny społeczeństwa nie jest czasem wolnym od nauki dla uczniów. Wspólnymi siłami, zrozumieniem, zaangażowaniem oraz pomocą możemy wspólnie pozytywnie wykorzystać ten czas. Liczymy na Państwa współpracę.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress