10 przykazań Kliniki Języka | Klinika Języka Piastów
Dlaczego dzieci od najmłodszych lat powinny uczyć się języków obcych
Dlaczego dzieci od najmłodszych lat powinny uczyć się języków obcych?
12 listopada 2015
remember your goals - handwriting on a napkin with a cup of epsresso coffee
Język obcy a postanowienia noworoczne
22 styczeń 2016

10 przykazań Kliniki Języka

klinika-jezyka-10-przykazan

Nauka języka obcego nie jest prosta. Bardzo wiele osób zniechęca się już przed rozpoczęciem nauki. Przygotowaliśmy dla Was 10 wskazówek, które są bardzo przydatne dla wszystkich, którzy rozpoczęli swoją przygodę z językami obcymi. Nazwaliśmy je 10 przykazań Kliniki Języka. Chcielibyśmy, aby nasi uczniowie ich przestrzegali i w szybkim czasie opanowali język, którego się uczą. Jest to zbiór ogólnych zasad nauki języków obcych oraz mentalnego nastawienia, które powinno jej towarzyszyć. Jeśli będziecie ich przestrzegać to Wasza droga do opanowania języka będzie o wiele krótsza!

  1. Ucz się SYSTEMATYCZNIE. Pamiętaj, że oprócz nauki na lekcji powinieneś się uczyć także w domu. Poświęcaj przynajmniej 15 minut dziennie na powtórkę materiału.

W każdej dziedzinie życia, w której chcemy być dobrzy musimy ćwiczyć. Wielokrotne powtarzanie materiału sprawia, że go zapamiętujemy na długo. Lepiej jest się uczyć codziennie po 15 minut, niż raz w tygodniu po 3 godziny.

  1. Nauka powinna być dla Ciebie PRZYJEMNOŚCIĄ, jeśli będziesz ją traktować jako przykry obowiązek będzie znacznie trudniej o dobre rezultaty.

Pielęgnuj w sobie dobre nastawienie, ponieważ jest ono sposobem myślenia w jaki interpretujemy nasze porażki i sukcesy. Czym bardziej pozytywnie będziemy nastawieni, tym bardziej cieszyć nas będą nasze sukcesy i tym mniej martwić nasze porażki. Poziom motywacji będzie utrzymywać się na odpowiednim poziomie, a my z przyjemnością będziemy spędzać czas przy nauce.

  1. NIE PODDAWAJ SIĘ. Efekty przyjdą z czasem. Najważniejsze, aby w chwilach słabości nie zniechęcać się. Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Czasami wydaje się nam, że nie robimy postępów. Jednak w nauce języków bardzo często postępy dokonują się skokami, zwłaszcza od poziomu średniozaawansowanego wzwyż.

  1. ODWAŻ SIĘ POPEŁNIAĆ BŁĘDY. Powinieneś przełamywać swój strach, staraj się mówić jak najwięcej i początkowo nie skupiaj się na zasadach gramatycznych.

W nauce języka najważniejsze jest, aby komunikować się. Z czasem, w miarę robienia postępów nasze błędy będą zanikać.

  1. Wyznacz sobie konkretne CELE, które chcesz osiągnąć. Jeśli dobrze wyznaczysz swój cel – łatwiej będzie dobrać odpowiednie środki do jego realizacji.

Nauka wymaga systematyczności i planu. Jeśli wyznaczysz sobie małe cele, które będą prowadzić drabiną na samą górę, znacznie szybciej przebędziesz drogę do opanowania języka.

  1. Ucz się przynajmniej 10-15 wyrażeń dziennie. SUKCES to suma niewielkiego wysiłku powtarzanego z dnia na dzień. Pamiętaj ucz się całych zdań, a nie słów. Kontekst jest bardzo ważny.

Same słówka czasami trudno użyć w odpowiednim kontekście. Warto uczyć się całych zdań, aby przywołać je z pamięci i wykorzystać w konkretnej sytuacji.

  1. Ucz się przez NAŚLADOWNICTWO. Naśladuj dźwięki, powtarzaj. Osłuchaj się z językiem.

Warto poświęcić czas na przystosowanie naszego aparatu mowy do nowego języka. Poprzez częste powtarzanie ćwiczymy wymowę i odpowiedni akcent.

  1. UROZMAICAJ naukę. Słuchaj piosenek, oglądaj filmy i seriale w wersji oryginalnej.

Bardzo ważne, aby nie ogarnęło nas znużenie podczas nauki. Nawet najlepsze metody nauki po pewnym czasie mogą nas nudzić. Warto urozmaicać je w inny sposób.

  1. Stale utrzymuj KONTAKT z językiem. Oglądaj zagraniczne wiadomości, słuchaj radia, czytaj artykuły, rozmawiaj na czacie.

Nawet krótka przerwa w nauce języka sprawia, że się cofamy. Starajmy się nie doprowadzać do takiej sytuacji i na własną rękę utrzymywać kontakt z językiem.

  1. CHCIEJ!! Bo chcieć to móc. Aby osiągnąć sukces pierwsze co musisz zrobić to zakochać się w ciężkiej pracy.

Tylko praca, praca i jeszcze raz praca doprowadzi nas do sukcesu. Połączenie ciężkiej pracy z wysoką motywacją będzie idealną mieszanką.

Powodzenia!

10 przykazań

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress