5 korzyści z wykorzystania monitorów interaktywnych na lekcjach języków obcych. Poznaj je!

Zajęcia stacjonarne czy online? Który kurs wybrać? Odpowiedz sobie na kilka pytań!
3 sierpnia 2020
Egzaminy semestralne. Dlaczego są tak ważne?
10 lutego 2021

5 korzyści z wykorzystania monitorów interaktywnych na lekcjach języków obcych. Poznaj je!

W naszej szkole uczniowie i lektorzy mają podczas lekcji możliwość skorzystania z nowoczesnych monitorów interaktywnych. Są to urządzenia, które dają olbrzymie możliwości oraz przyśpieszają proces nauki, w szczególności przyswajania i zapamiętywania słownictwa. Przedstawiamy 5 korzyści, które płyną z ich wykorzystania:

  • Angażują uczniów.

Uczniowie w każdym wieku uwielbiają lekcje z wykorzystaniem monitorów. Wzbudzają one zainteresowanie oraz zaangażowanie uczniów, ponieważ jednocześnie oddziaływają na wiele zmysłów (wzrok, słuch, dotyk). Dzięki monitorom nawet najbardziej skomplikowane i niezbyt interesujące treści można przedstawić w przejrzysty i interesujący sposób. Wykorzystanie nowoczesnych technologii to świetny pomysł, aby zaciekawić uczniów nową tematyką i w przyjemny sposób utrwalić nabytą wiedzę.

  • Zapewniają wysokość jakość.

Wszystkie materiały wyświetlane na zajęciach są pokazywane w wysokiej rozdzielczości. Filmy, zdjęcia czy prezentacje nabierają żywych barw i sprawiają, że uczniowie z większym zainteresowaniem skupiają się na omawianym zagadnieniu.

  • Otwierają drogę do korzystania z aplikacji i gier interaktywnych.

Uczniowie uwielbiają gry i aplikacje, które pomagają powtórzyć materiał. Powtórka słownictwa nie musi już być nudna. Interaktywne gry pozwalają w szybki i niebywale interesujący sposób powtórzyć wszelkie zagadnienia. Wbudowany system Android daje niekończące się ilości aplikacji i gier. Na każdej lekcji można zaskoczyć uczniów czymś innym.

  • Spełniają funkcję nowoczesnej tablicy.

Monitor interaktywny może pełnić funkcję zwykłej tablicy, jednak daje zdecydowanie więcej możliwości. Oprócz pisania na  monitorze i robienia notatek na lekcji, można zebrany materiał wysłać e-mailem do uczniów. Lektor może wyświetlić zdjęcie lub film i w każdym momencie nanosić na niego komentarze, notatki, wykresy. Świetnym wykorzystaniem tej funkcji jest np. zatrzymanie fragmentu filmu i dorysowanie chmurek, w które uczniowie będą musieli wymyśleć nowe dialogi.

  • Zapewniają dostęp do serwisów internetowych.

Monitory są podłączone do łącza Wi-Fi, które umożliwia stałe połączenie z Internetem. Dzięki czemu lektor może skorzystać na lekcji z najpopularniejszych witryn dostępnych w sieci w najwyższej rozdzielczości. Lektor może skorzystać z ogromu technicznych możliwości i zadziwić swoich uczniów.

 

Wykorzystanie nowoczesnych technologii w nauce języków obcych to idealny sposób na zainteresowanie uczniów, którzy w obecnych czasach potrzebują coraz więcej bodźców stymulujących ich uwagę. Monitory pozwalają urozmaicić lekcję i zadowolą ucznia w każdym wieku. Są doskonałym przykładem wykorzystania nowoczesnych urządzeń do wspomagania rozwoju uczniów oraz umożliwiają interesująca naukę poprzez zabawę. Klinika Języka jest nowoczesną szkołą, która wykorzystuje nowoczesne nowinki, aby stale podwyższać poziom prowadzonych zajęć. W każdym z naszych oddziałów uczniowie mają okazję pracować na nowoczesnych monitorach interaktywnych. Zapraszamy do wspólnej nauki.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress