Dlaczego warto jak najwcześniej rozpocząć naukę języka obcego?

Wizja i cele szkoły językowej Klinika Języka – rozmowa z pomysłodawcą idei nowoczesnej szkoły
24 sierpnia 2021
Lekcje w salach Kliniki Języka VS wynajmowanych salach szkoły państwowej
8 sierpnia 2023

Dlaczego warto jak najwcześniej rozpocząć naukę języka obcego?

Każdy rodzic pragnie zapewnić swojemu dziecku jak najlepszy rozwój. Dzieci już od najmłodszych lat uczestniczą w różnych zajęciach dodatkowych. Kiedy warto rozpocząć naukę języka obcego? Trudno określić jeden słuszny termin na rozpoczęcie nauki. Na pewno wiele zależy od podejścia rodzica i predyspozycji dziecka. Jest to kwestia bardzo indywidualna. Udowodniono natomiast, że mózg czym młodszy tym bardziej chłonie nowe umiejętności, dlatego wczesne rozpoczęcie nauki kolejnego języka obcego jest bardzo wskazane. Oto kilka argumentów, które potwierdzają tę tezę:

1. Aparat mowy dziecka jest najbardziej elastyczny w pierwszych latach życia, zdecydowanie łatwiej jest mu nauczyć się odpowiedniej wymowy i intonacji. Już najmłodsze dzieci potrafią mówić z pięknym akcentem i właściwą intonacją, a to wszystkie dzięki większym możliwością, które daje im w pierwszych latach życia aparat mowy.

2. Nauka nowego języka wpływa pozytywnie na ogólny rozwój umysłowy i ćwiczy pamięć. Dzieci uczące się języków obcych uzyskują lepsze wyniki w nauce i mają mniejsze problemy z nauką. Ćwiczenie pamięci poprzez naukę języka obcego procentuje także w przyszłości.

3. Młodsze dzieci zdecydowanie lepiej reagują na popełniane błędy i próby komunikacji, same uczą się jeszcze swojego ojczystego języka, więc nie odczuwają wstydu z powodu niezrozumienia fragmentów przekazu. Nie występuje tak duża bariera językowa, która pojawia się wśród dorosłych uczniów. Dzieci komunikację w języku obcym uznają za coś naturalnego.

4. Świetnie spędzony czas na zajęciach języka obcego sprawia, że ich nastawienie do nauki jest bardzo pozytywne i procentuje także w przyszłości większą motywacją do nauki. Bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego kursu dla dziecka, który spodoba się uczniowi i zachęci go do dalszej nauki.

5. Im wcześniej zaczniemy naukę tym szybciej osiągniemy zaawansowany poziom. To kwestia oczywista. Nauka języka obcego jest procesem długotrwałym, dlatego wcześniejszy start umożliwia uzyskanie biegłości językowej jeszcze w nastoletnim wieku.

Wczesna nauka języków obcych ma same plusy. Oprócz wskazanych powyżej należy wspomnieć także, że podczas nauki dziecko uczy się także pracować w grupie rówieśników, rozwija swoją kreatywność, muzykalność oraz umocnia poczucie własnej wartości.

Kursy Klinika Języka dla Smyka, które prowadzimy w naszej szkole umożliwiają dzieciom właściwy rozwój językowy. Zapraszamy uczniów od 3 roku życia.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress