Egzaminy semestralne. Dlaczego są tak ważne?

5 korzyści z wykorzystania monitorów interaktywnych na lekcjach języków obcych. Poznaj je!
14 sierpnia 2020
Dlaczego języków obcych powinno się uczyć inaczej niż innych przedmiotów? Mamy na to rozwiązanie!
23 kwietnia 2021

Egzaminy semestralne. Dlaczego są tak ważne?

Na koniec każdego semestru w Klinice Języka odbywają się egzaminy z przerobionego materiału. Egzamin składa się z dwóch części – pisemnej oraz ustnej. Jest to bardzo ważne podsumowanie semestralnego okresu pracy z uczniami. Dlaczego w naszej szkole przykładamy taką dużą wagę do egzaminów? Powodów jest kilka:

1) uczą systematyczności – dzięki nim uczniowie starają się pracować regularnie i stopniowo zdobywać nową wiedzę, która zostanie zweryfikowana. Sposób przeprowadzania egzaminów jest znany i uczniowie od początku wiedzą na czym powinni się skupić ucząc się nowych rzeczy.

2) weryfikują wiedzę – dają odpowiedź na pytanie czy uczeń robi postępy, czy poświęca wystarczająco dużo czasu na naukę i czy jego pobyt na zajęciach jest owocny.

3) informują o mocnych i słabych stronach – przekazują informację uczniowi nad czym powinien więcej popracować, a jakie zagadnienia nie sprawiają mu żadnych trudności.

4) określają postęp ucznia – rodzic jest na bieżąco z procesem nauczania swojego dziecka, wie w jakim stopniu jego dziecko opanowało materiał i co jeszcze musi poćwiczyć.

5) motywują do pracy – chęć otrzymania jak najlepszego rezultatu podwyższa motywację ucznia i zmusza do dokładniejszej powtórki materiału przed egzaminem.

6) przyzwyczajają do egzaminów – w trakcie całego okresu edukacyjnego na uczniów czeka wiele egzaminów, które powinni zdawać. Przyzwyczajenie do takiej formy procentuje w przyszłości mniejszym stresem i lepszym przygotowaniem.

Sprawdzenie wiedzy uczniów w formie egzaminów sprzyja osiąganiu lepszych rezultatów w nauce. Najważniejsze, aby były one przeprowadzone w atmosferze, która nie będzie stresująca dla uczniów. Dobrze opanowany materiał, jasne zasady egzaminu i serdeczność egzaminatora to klucz do sukcesu. Trzymamy mocno kciuki, aby wszystkie egzaminy naszych uczniów były zdane celująco!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress