Kalki językowe w języku hiszpańskim. Na co uważać?
20 września 2016
Dlaczego warto zapisać dziecko na kurs językowy prowadzony metodą Direct?
29 sierpnia 2017

Jak pomóc dziecku w nauce języka obcego?

pomoc w nauce dziecka

Jeśli Twoje dziecko uczęszcza na zajęcia do szkoły językowej musisz pamiętać, że oprócz zajęć w szkole bardzo ważna jest systematyczna praca w domu. Twoim zadaniem powinno być wsparcie dziecka w nauce. Twoja postawa ma kluczowe znaczenie dla jego sukcesu. W jaki sposób pomagać? Oto kilka wskazówek.

  • Rozbudź zainteresowanie

Opowiedz dziecku o języku, którego się uczy. Pokaż na mapie w jakich krajach posługują się nim. Wskaż ciekawe miejsca, które będzie mógł zwiedzić, gdy się go nauczy. Przedstaw korzyści wynikające z jego znajomości.

  • Dbaj o systematyczność nauki

Systematyczność w nauce Twojego dziecka jest najważniejszym czynnikiem, wpływającym na odniesienie sukcesu. Najlepiej wypracować stałą porę na naukę języka. 15 minut, poświęcone każdego dnia będzie idealną codzienną dawką nauki. Nie zniechęci dziecka, a pozwoli usystematyzować materiał ze szkoły.

  • Baw się nauką

Pamiętaj, że w nauce dziecka ważną rolę odgrywa zabawa. Szczególnie w nauce języków obcych można doskonale połączyć miłe z pożytecznym. Namawiaj do oglądania bajek w języku obcym, śpiewania piosenek, uczenia się wierszyków i wyliczanek. Zagraj z dzieckiem w kalambury, ułóżcie wspólnie krzyżówkę. Miło spędzajcie czas!

  • Czuwaj nad materiałem ze szkoły

Powtarzaj z dzieckiem słownictwo ze szkoły. Zapisujcie je razem i sprawdzajcie się wzajemnie. Zadawaj szereg pytań z wykorzystaniem danego słownictwa i pomagaj w formułowaniu odpowiedzi. Na zajęciach w szkole Klinika Języka dzieci uczą się odpowiadać całymi zdaniami. Przećwicz z dzieckiem wszystkie pytania z poprzedniej lekcji.

  • Spraw, aby dziecko dużo słuchało w języku obcym

Do każdego podręcznika wydawnictwa Direct Language Lab dołączona jest płyta. Postaraj się, aby dziecko co wieczór przesłuchało ostatnią lekcję ze szkoły. To zaledwie 3 minuty, a doskonale wpłynie na wymowę i rozumienie ze słuchu dziecka.

  • Pozytywnie motywuj

Wspieraj dziecko, doceniaj jego starania oraz chwal jego osiągnięcia. Nie krytykuj nieznajomości słówek, ale pomóż je ponownie przyswoić.

Każdy rodzic powinien okazywać zainteresowanie nauką swojego dziecka, ale zarazem uzbroić się w cierpliwość. Proces nauki języków obcych jest czasochłonny. Na efekty należy poczekać. Najważniejsze, aby nie zrazić dziecka do nauki, aby czuło ono nasze wsparcie na każdym kroku

PS. W następnym artykule, podpowiemy jakie gry i zabawy wykorzystywać podczas powtarzania materiału w domu. 🙂

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress