Jak Twój mózg uczy się języków obcych? Dowiedz się, a Twoja nauka stanie się łatwiejsza! | Klinika Języka Piastów

Jak Twój mózg uczy się języków obcych? Dowiedz się, a Twoja nauka stanie się łatwiejsza!

powtórzenie materiału w domu
Zabawy i gry językowe w domu – doskonała forma powtórki
15 grudzień 2016
dzieci ang
Dlaczego warto zapisać dziecko na kurs językowy prowadzony metodą Direct?
29 sierpień 2017

Jak Twój mózg uczy się języków obcych? Dowiedz się, a Twoja nauka stanie się łatwiejsza!

fitness brain

Nauka języków obcych może stać się znacznie prostsza, gdy dowiesz się w jaki sposób działa Twój mózg. Obszary odpowiedzialne za rozumienie mowy i posługiwanie się nią znajdują się w lewej półkuli mózgu. Co ciekawe, nasz mózg nie musi uczyć się gramatyki, abyśmy my mogli się nią posługiwać. Według teorii N. Chomskiego każdy z nas jest biologicznie przygotowany do nauki języka. Na tej teorii bazuje metoda bezpośrednia, którą nauczamy w naszej szkole. Poniżej przedstawiamy rady, jak uczyć się języków obcych, aby robić to w zgodzie z naszym mózgiem, dzięki czemu przyśpieszy to znacznie proces nauki.

  • Mów na głos uczony przez Ciebie materiał

Powtarzaj na głos wszystkie słowa, wyrażenia oraz zdania, których się uczysz. Dzięki temu Twój mózg znacznie szybciej je zapamięta. Co więcej, aby właściwie artykułować słowa i zdania mówienie na głos jest konieczne.

  • Staraj się słuchaj jak najwięcej

Wykorzystaj każdą wolną chwilę na słuchanie wypowiedzi w języku obcym. Kiedy jedziesz samochodem, albo robisz zakupy w supermarkecie włącz nagranie do nauki języka. Nawet możesz nie zdawać sobie sprawy, że Twój mózg chłonie wtedy wiedzę. Dzięki temu, oprócz zapamiętywania nowych zwrotów, uczysz się także właściwego akcentu i melodii języka. Warto także słuchać zagranicznych radiostacji, filmów, a także znaleźć ciekawe kanały w Internecie.

  • Skup się bardziej na nauce zwrotów, niż gramatyki

W naszej szkole kładziemy bardzo duży nacisk na naukę zwrotów w kontekście. Zamiast monotonnych godzin poświęconych na naukę gramatyki, warto uczyć się języka w naturalnym kontekście, w całych zdaniach. Każde dziecko ucząc się języka w naturalnym środowisku zaczyna od powtarzania zwrotów i słów, a dopiero w znacznie późniejszym okresie w szkole zagłębia się w tajniki gramatyki. Nasz mózg jest tak skonstruowany, że nie musi uczyć się zasad gramatyki, aby móc się nimi posługiwać. Czy kiedy mówimy po polsku zastanawiamy się nad zasadami gramatycznymi?

  • Otaczaj się językiem

Dawaj swojemu mózgowi jak najwięcej bodźców do nauki. Słuchaj, oglądaj w języku obcym, powtarzaj na głos, obklejaj karteczkami ze słowami przedmioty, które  Cię otaczają. Nie daj mu zapomnieć, że uczysz się języka obcego.

  • Stwórz odpowiednie warunki do nauki

Trzeba pamiętać, że nasz mózg lepiej pracuje w określonych warunkach. Staraj się, aby pomieszczenie, w którym się uczysz było przewietrzone. Temperatura nie powinna być za wysoka. Zadbaj o właściwe oświetlenie oraz krzesło i stół. Pamiętaj, że wygodny fotel, czy łóżko daje sygnał Twojemu mózgowi do odpoczynku, a nie do intensywnej pracy intelektualnej.

Warto wspomóc nasz mózg w nauce i wykorzystać kilka powyższych rad. Teraz kiedy wiesz jak to zrobić Twoja nauka będzie duża łatwiejsza i skuteczniejsza. Nie zwlekaj wprowadź nasze wskazówki już dziś! 😊

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress