Dlaczego dzieci od najmłodszych lat powinny uczyć się języków obcych
Dlaczego dzieci od najmłodszych lat powinny uczyć się języków obcych?
12 listopada 2015
Darmowe narzędzia do nauki języków obcych i nie tylko
18 lutego 2016

Język obcy a postanowienia noworoczne

remember your goals - handwriting on a napkin with a cup of epsresso coffee

Początek roku to dobry moment, aby spojrzeć z refleksją na stary rok, przypomnieć sobie nasze wcześniejsze postanowienia noworoczne, odpowiedzieć na ile udało się je zrealizować i przystąpić do realizacji kolejnych postanowień. Niestety nie wszystko udaje się zawsze tak łatwo. Większość z nas lubi wyznaczać sobie postanowienia noworoczne, są one dla nas motywujące i napełniają nas energią do działania… chociaż na chwilę :). Zwykle z biegiem czasu zapał opada a postanowienia noworoczne stają się przeszłością. Najczęściej spowodowane to jest zbyt wieloma wyznaczonymi postanowieniami. Najlepiej wybrać sobie jeden konkretny cel. Wśród statystyk postanowień noworocznych od wielu lat w czołówce plasuje się „Nauczę się chociaż jednego języka obcego”.

Nauczę się chociaż jednego języka obcego

Bardzo dobre postanowienie. Jak wiadomo samemu nauczyć się języka jest bardzo ciężko. Pierwszym krokiem powinno być wybranie odpowiedniego kursu językowego. Kurs w dobrej szkole dba o Twoją motywację do działania. Odpowiednie tempo pracy, czujne oko lektora pozwoli Ci systematycznie pracować nad językiem obcym. Jedyne co musisz to zorganizować sobie właściwie czas. Przemyśl dokładnie jak możesz ułożyć swój plan dnia, aby znaleźć czas, który będziesz mógł poświęcić na naukę języka obcego.

Otocz się językiem

Pamiętaj, że oprócz kursu językowego powinieneś stale otaczać się językiem. Staraj się codziennie przeczytać artykuł w innym języku, książkę, czy obejrzeć film. Jeśli początkowo sprawia Ci to kłopot, nie przejmuj się. Z czasem będzie coraz łatwiej. Musisz jednak ciężko pracować. Dobrym sposobem dla wielbicieli Facebooka jest polubienie zagranicznych fanpage’y lubianych przez nas gwiazd. Dzięki temu na Twojej  tablicy bardzo często będą pojawiać się newsy w obcych językach, które będziesz mógł czytać i komentować.

Systematyczność ponad wszystko

Pracuj systematycznie. Poświęć codziennie 30 minut na naukę i powtórkę materiału. Możesz do nauki słówek wykorzystać odpowiednie programy takie jak np. Supermemo. Program będzie czuwał nad Twoją nauką i pilnował czy powtórzyłeś odpowiednią część materiału.

Trudne momenty

W trakcie realizacji postanowienia zapewne wielokrotnie będziesz miał trudniejsze momenty. Jednak nie poddawaj się. Chwilowe spadki motywacji to rzecz normalna. Staraj się je traktować jak kolejną przeszkodę do przejścia. W takiej chwili najgorsze co możesz zrobić to się poddać.

Bierz się do dzieła! Trzymamy kciuki za realizację postanowień noworocznych i zapraszamy na kursy do Kliniki Języka. Może pomożemy Ci zrealizować jedno z Twoich postanowień? Razem do celu! 🙂

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress