Mity i fakty na temat nauki języków obcych
12 maja 2016
10 pytań, które powinni zadać zainteresowani kursem metodą Direct.
19 sierpnia 2016

Kurs wakacyjny – czy warto?

Colorful summer flip flops on white sand. Photo with high angle view.

Wielkimi krokami zbliża się lato. Czas wakacji, odpoczynku, ale także pracy nad własnym rozwojem. Wakacje bardzo często są okresem, gdy mamy nieco więcej czasu dla siebie. Jak go właściwie  wykorzystać? Czy zapisanie się na wakacyjny kurs językowy to dobry pomysł?

Wraz z latem kończy się większość kursów językowych w szkołach językowych. Cześć osób udaje się na zasłużony odpoczynek, by w praktyce w trakcie zagranicznych wyjazdów sprawdzić zdobyte umiejętności. Jak w inny sposób wykorzystać letnie miesiące, by spożytkować ten czas jak najlepiej? Wakacyjne kursy językowe są bardzo dobrym rozwiązaniem zarówno dla osób, które dopiero rozpoczynają naukę, jak i dla tych, którzy uczą się języka od dłuższego czasu. Przed zapisaniem się na kurs, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań, które pomogą podjąć nam decyzję, czy WARTO.

  • Czy wakacje są dla Ciebie wyjątkowym czasem, który znacznie różni się od pozostałej części roku?

Należy zdać sobie sprawę, że dla większości dorosłych osób wakacje nie są szczególnie wyjątkowym czasem,  ponieważ w tym okresie pracują  zarówno w lipcu, jak i sierpniu, z niewielką przerwą na urlop. Obecnie w większości szkół językowych intensywne kursy wakacyjne trwają miesiąc, więc można wybrać odpowiedni dla siebie czas i tak zaplanować wakacje, aby w jednym miesiącu odpocząć, a w następnym podszkolić swoje umiejętności językowe.

 

  • Czy chcesz utrzymać kontakt z językiem między semestrami?

Bardzo często najmniejsza przerwa w nauce języka negatywnie wpływa na nasze postępy. Po zakończeniu kursu w czerwcu kursantów czeka ponad dwumiesięczna przerwa. Nauka języka to długotrwały proces, dlatego nie warto go spowalniać i jeżeli mamy taką okazję warto kontynuować naukę także w wakacje.

 

  • Czy chcesz nadrobić zaległości?

W ciągu roku z powodu natłoku obowiązków zostajemy w tyle z nauką. Warto wykorzystać letni okres, gdy mamy czasami trochę więcej czasu, na nadrobienie zaległości. Intensywny kurs wakacyjny pozwoli  w ciągu miesiąca przerobić i powtórzyć materiał nawet z całego semestru, dzięki czemu od września spokojniejsi i z większym zapałem będziemy mogli kontynuować naukę.

 

INTENSYWNE KURSY WAKACYJNE pozwolą Ci:

  • Zrealizować materiał jednego semestru w miesiąc
  • Usystematyzować nabytą w ciągu roku wiedzę i nadrobić zaległości
  • Utrzymać kontakt z językiem i nie pozwolić sobie na przerwę w nauce
  • Przyswoić materiał w krótszym czasie
  • Pożytecznie wykorzystać okres letni

 

Zapraszamy do zapisów na intensywne kursy językowe w naszej szkole językowej Klinika Języka. Bez względu na to, jaką decyzję podejmiesz, pamiętaj, że nauka języka to proces długotrwały i kurs wakacyjny może go przyśpieszyć, ale bardzo ważna jest systematyczna i konsekwentna praca w ciągu całego roku.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress