Darmowe narzędzia do nauki języków obcych i nie tylko
18 lutego 2016
Dlaczego nadal nie znasz języków obcych? Tylko dwa powody!
17 marca 2016

Nauka angielskiego z wykorzystaniem kanałów YouTube

Watch Now! button, nauka na youtube, angielski

Serwis YouTube jest niezwykle popularnym narzędziem.  Niezwykle trudno byłoby znaleźć kogoś wśród nas, kto nigdy nie słyszał i nie korzystał z tego serwisu. Dla większości jest to miejsce gdzie można przesłuchać i obejrzeć najnowsze teledyski znanych artystów albo pośmiać się z amatorskich filmików. Jednak YouTube jest też źródłem wiedzy i natchnienia dla lektorów języków obcych. Co więcej, sami uczniowie mogą znaleźć na nim liczne kanały, które są przeznaczone do nauki języków obcych. Na kanałach lingwistycznych odnaleźć możemy krótkie filmiki instruktażowe, poruszające tematykę związaną z nauką danego języka. Poniżej prezentujemy subiektywną listę naszym zdaniem najciekawszych kanałów YouTube, które pomogą Wam w nauce języka angielskiego.

  • EngVid

Olbrzymi zbiór filmików i jeden z najbardziej znanych kanałów do nauki języka angielskiego. Zajęcia prowadzi 11 lektorów. Każdy z nich wyróżnia się innym temperamentem i sposobem prowadzenia zajęć, ale wszystkich ich łączy duży profesjonalizm. Lekcje dotyczą zagadnień z dziedziny gramatyki, leksyki, fonetyki. Istnieje wiele lekcji ze słownictwem przydatnym w danej sytuacji czy slangiem.

  • VOA Learning English

Czy zdarzyło się Wam obejrzeć CNN w oryginale i nie nadążać ze zrozumieniem mówionego tekstu? Jeśli tak to VOA jest dla Was idealnym rozwiązaniem. Krótkie filmiki są nakręcone w formie telewizyjnych wiadomości, czytanych w zwolnionym tempie. U dołu ekranu widnieją napisy.

  • Daily Dose of English

Twórcą kanału jest Richard Chalmers. Prezentuje on zagadnienia dla nieco bardziej zaawansowanych słuchaczy. Większość filmików dotyczy przydatnych wyrażeń i zwrotów, slangu czy idiomów.

  • Real English

Kanał z „innej epoki” 🙂 . Przedstawia nagrania sprzed kilkunastu lat. Filmiki to krótkie wywiady z przechodniami. Doskonała forma ćwiczenia zrozumienia ze słuchu potocznego języka angielskiego. Dodatkowo filmiki posiadają napisy.

  • Speak English With Misterduncan

MisterDunkan należy do grona najbardziej popularnych nauczycieli na YT z Wielkiej Brytanii. W profesjonalny i przystępny sposób wyjaśnia zagwozdki języka angielskiego a słuchanie jego angielszczyzny to sama przyjemność.

  • Anglophenia

Dowcipne filmiki o kulturze i historii Wielkiej Brytanii, a także meandrach brytyjskiej wymowy. Całość wspaniale dopełnia  energiczna i porywająca prowadząca Siobhan Thompson.

  • Po cudzemu

Na koniec perełka z Polski. Charyzmatyczna Arlena Witt. W sposób zabawny pokazuje jak nie powinno się mówić po angielsku, jakich błędów unikać i na co uważać. Wszystko poparte krótkimi nagraniami z filmów i seriali. Naprawdę warto obejrzeć! 🙂

Zachęcamy do wykorzystywania wymienionych kanałów do nauki języków obcych. Mamy nadzieję, że okażą się dla Was pomocne. Pamiętajcie, że immersja językowa, czyli zanurzenie w języku przynosi bardzo owocne rezultaty. Jeśli nie mamy szansy uczyć się języka w jego naturalnym środowisku zróbmy wszystko, aby stworzyć dla niego miejsce w naszym środowisku. Starajmy się obcować z nim na co dzień. W tym celu korzystajmy z kanałów, które oferują nam w serwisie YouTube.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress