Przestań być wiecznie początkującym! Mamy dla Ciebie 5 rad by zrobić krok do przodu!

Na czym polega przewaga kursów w szkole językowej nad zajęciami w wynajmowanych salach szkół państwowych? Bądź świadomy!
23 sierpnia 2019
Zajęcia stacjonarne czy online? Który kurs wybrać? Odpowiedz sobie na kilka pytań!
3 sierpnia 2020

Przestań być wiecznie początkującym! Mamy dla Ciebie 5 rad by zrobić krok do przodu!

Group of happy young people, isolated on white background

Bardzo wiele osób, zapisujących się na kursy językowe, ocenia swój poziom jako początkujący mimo, że uczy się języka już wiele lat i podejmowało już wiele prób nauki. Co zrobić, aby nie stać w miejscu i czuć efekty swojej pracy? Mamy dla Was kilka wskazówek.

Opanuj najbardziej potrzebny materiał.

  1. Zacznij od opanowania najbardziej potrzebnego materiału. Nie porywaj się od razu na zdobycie Everestu. Małymi krokami do celu. Naucz się czasów Present Simple, Present Continuous, Past Simple. Buduj krótkie ale poprawne zdania. Naucz się podstawowych przymiotników. Opanuj konstrukcję have got, there is, there are , can, want. Naucz się fraz wprowadzających „I think”, „In my opinion”, „I believe that” „I feel that”. Skorzystaj z listy 1000 najczęściej używanych słów w danym języku. Opanowanie podstaw otworzy Ci drogę do przeskoczenia na wyższy poziom.

Otwórz się i nie bój się.

  1. Otwórz się i nie bój się. Mów, nawet jeśli masz braki i poczucie, że Twoje wypowiedzi nie są składne. Najważniejsze to komunikować się nawet z błędami. Poprawność przyjdzie z czasem. Nie twórz w swojej głowie barier i blokad. Miej radość z tego, że ktoś Cię rozumie. Nikt Cię nie ocenia, a jeżeli Twój rozmówca jest w stanie Cię zrozumieć jest to pierwszy krok do sukcesu.

Ucz się całych wyrażeń.

  1. Ucz się całych wyrażeń. Nie tłumacz zdań z języka polskiego. Zdecydowanie łatwiej jest przywołać z pamięci całe zdanie pasujące do sytuacji, niż układać je słowo po słowie. Ucz się wyrażeń ułożonych tematycznie, np. wyrażenia przydatne w sklepie, w restauracji, na wakacjach. Zacznij od jak najbardziej praktycznego słownictwa.

Ucz się systematycznie.

  1. Ucz się systematycznie. Nie spędzaj przy nauce bardzo wielu godzin, bo skutkiem tego często bywa spadek motywacji, wynikający z przemęczenia. Mierz siły na zamiary. Czasami lepiej poświęcić 10 min codziennie, niż 2h jednego dnia. Częste powtarzanie materiału sprawi, że słownictwo zapadnie w naszą pamięć długotrwałą.

Ciesz się z małych sukcesów.

  1. Ciesz się z małych sukcesów. Nie dołuj się niepowodzeniami. Lepiej widzieć w połowie pełną szklankę, niż w połowie pustą. Czerp z każdej lekcji radość. Zapamiętanie kilku kolejnych słówek określ jako swój sukces. Nauka języka to długotrwały proces, nie podawaj się, czas i tak minie, a ty możesz być bliżej swojego celu.

Wszystkie nasze blokady i niepowodzenia często mają swoje źródło w naszej głowie. Zmiana sposobu myślenia potrafi zdziałać cuda. Nie warto wiecznie stać w miejscu i ukrywać się pod zasłoną niemocy. Zacznij działać i myśleć pozytywnie. Ciesz się nauką i motywuj siebie. To recepta na sukces.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress