29 kwietnia 2024

5 korzyści z wykorzystania monitorów interaktywnych na lekcjach języków obcych. Poznaj je!

W naszej szkole uczniowie i lektorzy mają podczas lekcji możliwość skorzystania z nowoczesnych monitorów interaktywnych. Są to urządzenia, które dają olbrzymie możliwości oraz przyśpieszają proces nauki, w szczególności przyswajania i zapamiętywania słownictwa. Przedstawiamy 5 korzyści, które płyną z ich wykorzystania:

 

  • Angażują uczniów


Uczniowie w każdym wieku uwielbiają lekcje z wykorzystaniem monitorów. Wzbudzają one zainteresowanie oraz zaangażowanie uczniów, ponieważ jednocześnie oddziaływają na wiele zmysłów (wzrok, słuch, dotyk). Dzięki monitorom nawet najbardziej skomplikowane i niezbyt interesujące treści można przedstawić w przejrzysty i interesujący sposób. Wykorzystanie nowoczesnych technologii to świetny pomysł, aby zaciekawić uczniów nową tematyką i w przyjemny sposób utrwalić nabytą wiedzę.

 

  • Zapewniają wysokość jakość


Wszystkie materiały wyświetlane na zajęciach są pokazywane w wysokiej rozdzielczości. Filmy, zdjęcia czy prezentacje nabierają żywych barw i sprawiają, że uczniowie z większym zainteresowaniem skupiają się na omawianym zagadnieniu.

 

  • Otwierają drogę do korzystania z aplikacji i gier interaktywnych


Uczniowie uwielbiają gry i aplikacje, które pomagają powtórzyć materiał. Powtórka słownictwa nie musi już być nudna. Interaktywne gry pozwalają w szybki i niebywale interesujący sposób powtórzyć wszelkie zagadnienia. Wbudowany system Android daje niekończące się ilości aplikacji i gier. Na każdej lekcji można zaskoczyć uczniów czymś innym.

 

  • Spełniają funkcję nowoczesnej tablicy


Monitor interaktywny może pełnić funkcję zwykłej tablicy, jednak daje zdecydowanie więcej możliwości. Oprócz pisania na  monitorze i robienia notatek na lekcji, można zebrany materiał wysłać e-mailem do uczniów. Lektor może wyświetlić zdjęcie lub film i w każdym momencie nanosić na niego komentarze, notatki, wykresy. Świetnym wykorzystaniem tej funkcji jest np. zatrzymanie fragmentu filmu i dorysowanie chmurek, w które uczniowie będą musieli wymyśleć nowe dialogi.

 

  • Zapewniają dostęp do serwisów internetowych


Monitory są podłączone do łącza Wi-Fi, które umożliwia stałe połączenie z Internetem. Dzięki czemu lektor może skorzystać na lekcji z najpopularniejszych witryn dostępnych w sieci w najwyższej rozdzielczości. Lektor może skorzystać z ogromu technicznych możliwości i zadziwić swoich uczniów.

 

Wykorzystanie nowoczesnych technologii w nauce języków obcych to idealny sposób na zainteresowanie uczniów, którzy w obecnych czasach potrzebują coraz więcej bodźców stymulujących ich uwagę. Monitory pozwalają urozmaicić lekcję i zadowolą ucznia w każdym wieku. Są doskonałym przykładem wykorzystania nowoczesnych urządzeń do wspomagania rozwoju uczniów oraz umożliwiają interesująca naukę poprzez zabawę. Klinika Języka jest nowoczesną szkołą, która wykorzystuje nowoczesne nowinki, aby stale podwyższać poziom prowadzonych zajęć. W każdym z naszych oddziałów uczniowie mają okazję pracować na nowoczesnych monitorach interaktywnych. Zapraszamy do wspólnej nauki.

 

Copyright 2024. KLINIKA JĘZYKA. Wszelkie prawa zastrzeżone. | powered by KK MARKETING&DESIGN

II oddział:

ul. E. Orzeszkowej 66, Piastów

(pasaż handlowy koło SP3)

I oddział:

wejście od strony osiedla Baszta
od ul. Paderewskiego (koło SP4)

ul. Żbikowska 26 lok. 1, Piastów

Siedziba główna:

Kontakt

Masz pytanie? Skontaktuj się!

Dane kontaktowe

I piętro, wejście od Al. Wojska Polskiego

ul. Kujawska 28, 05-820 Piastów

Jak dojechać? 

Nasze placówki są w bliskiej odległości od szkół podstawowych. Dla uczniów klas 0-3 – możliwość przyprowadzania dzieci ze świetlicy szkolnej (dotyczy SP2, SP3, SP4 i SP5 w Piastowie).

Godziny pracy sekretariatu:
ul. Kujawska 28, Piastów
 
Poniedziałek 9:00-19:00
Wtorek 9:00-19:00
Środa 9:00-19:00
Czwartek 9:00-19:00
Piątek 9:00-17:00
Nr konta bankowego:
25 2490 0005 0000 4500 9666 6442 (Alior Bank)

Prowadzimy zajęcia na terenie całego Piastowa.

Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
Temat:
Treść wiadomości:
Zgadzam się na przetwarzanie podanych przeze mnie danych przez Klinika Języka Szkoła Języków Obcych zgodnie
z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (Rozporządzenie 679/2016/UE, zwane RODO). Oświadczam, iż zostałem poinformowany(a), że podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, że przysługuje mi prawo wglądu do treści moich danych osobowych umieszczonych w zbiorze oraz ich poprawiania, a także prawo żądania usunięcia moich danych osobowych ze zbioru. Dane będą wykorzystane do celów organizacyjnych kursu oraz marketingowych. Dane osobowe nie będą udostępniane osobom trzecim. W przypadku braku zgody prosimy o kontakt z nami za pomocą telefonu bądź wizytę w siedzibie szkoły.
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Wizja i cele szkoły językowej Klinika Języka – rozmowa z pomysłodawcą idei nowoczesnej szkoły. Panie Krzysztofie, skąd wziął się pomysł stworzenia takiego miejsca jak Klinika Języka? Pomysł rodził się już
Dlaczego prowadzimy zajęcia we własnych salach? Bo stawiamy na jakość nauczania: – prowadzimy zajęcia tylko we własnych salach, ponieważ zależy nam na najwyższej jakości oferowanych kursów – szanujemy czas rodziców,
Każdy rodzic pragnie zapewnić swojemu dziecku jak najlepszy rozwój. Dzieci już od najmłodszych lat uczestniczą w różnych zajęciach dodatkowych. Kiedy warto rozpocząć naukę języka obcego? Trudno określić jeden słuszny termin