29 kwietnia 2024

Co zrobić, aby zacząć mówić w języku obcym?

W dobie rozwoju globalizacji nauka języków obcych stała się konieczna. Jednak jest to konieczność bardzo przyjemna. Ucząc się języków obcych poszerzamy horyzonty, poznajemy nowe kultury. Z każdym kolejnym językiem stajemy się mądrzejsi i bardziej świadomi świata, który nas otacza. Możliwość komunikowania się z innymi w ich rodowitym języku daje nam niezwykłą satysfakcję, a słuchaczom radość. Ile razy słysząc obcokrajowca dobrze mówiącego po polsku, jesteśmy pod wrażeniem jego determinacji i cieszymy się, że inni uczą się także naszego języka. Proste „dzień dobry”, „dziękuję” wypowiedziane przez obcokrajowca jest dowodem szacunku dla danego kraju, kultury i języka. Rozpoczynając naukę języka obcego każdy z nas mógł mieć inny powód. Jedni chcieli dostać lepszą pracę, w której znajomość np. języka angielskiego była obowiązkowa, inni dużo podróżują, a dla jeszcze innych uczenie się języków obcych to po prostu hobby. Jednak wszyscy powinniśmy mieć ten sam CEL, powinniśmy przede wszystkim chcieć nauczyć się komunikować w danym języku. W skrócie MÓWIĆMÓWIĆ i jeszcze raz MÓWIĆ.

 

Obecnie bardzo często słyszymy, że nauczanie w Polsce jest przeteoryzowane. Ilość teorii zdecydowanie przewyższa praktyczną wiedzę w szkole. Czy nauka języka obcego to powinno być ślęczenie nad regułami gramatycznymi? Zdecydowanie nie. Czy nowonarodzone dziecko ucząc się języka poznaje jakiekolwiek zasady gramatyczne? Czy nie lepiej przyswajać język w sposób naturalny, słuchając, naśladując mowę i rozmawiając?

 

Ostatnimi czasy bardzo polecaną metodą nauczania języków obcych jest metoda bezpośrednia. Założenia tej metody mówią, że nauka powinna przebiegać wyłącznie w języku nauczanym. Porzucono więc stosowanie tłumaczenia kładąc nacisk na kojarzenie znaczeń i pojęć. Metoda ta wymaga zachowania kilku zasad, m.in. nie tłumaczymy a demonstrujemy, nie wyjaśniamy a pokazujemy, nie przemawiamy a zadajemy pytania, nie mówimy pojedynczymi słowami a stosujemy całe zdania, nie mówimy zbyt wolno, nie mówimy zbyt szybko – mówimy normalnie.

 

W szkole języków obcych Klinika Języka w Piastowie większość kursów opiera się na metodzie bezpośredniej (DIRECT). Głównym naszym celem jest nauczenie uczniów mówić w danym języku. Tradycyjna praca z podręcznikiem, kilkugodzinne zajęcia z ćwiczeniami gramatycznymi przynoszą efekty, ale ten proces trwa zdecydowanie dłużej. Bardzo często ludzie znający dobrze gramatykę i słownictwo czują wewnętrzny strach przed mówieniem. Powodem tego jest głównie to, że nie starali się zacząć mówić już na początkowych etapach nauki. Metoda Direct narzuca mówienie od razu. Pierwsze słowa, które poznajemy zostają od razu użyte w zdaniach. Uczeń zapamiętuje całe frazy, dzięki czemu później rozmawiając nie zastanawia się, czy na pewno użył właściwego czasu, ponieważ przywołuje mimowolnie całe frazy z pamięci, robi to naturalnie.

 

Na zajęciach metodą Direct 80% czasu to kontrolowany dialog z lektorem. Kilkukrotne powtarzanie pytań i odpowiedzi przyśpiesza zapamiętywanie całych fraz. Uczeń nie ma czasu na przetłumaczenie sobie pytania na język polski, musi odpowiedzieć  jak najszybciej w języku nauczania. Dzięki temu wyzbywa się myślenia w języku polskim i z czasem zaczyna myśleć w języku nauczania. Mówienie od pierwszych zajęć pozwala porzucić strach, który towarzyszył nam przy każdej wypowiedzi w języku obcym.

 

Szkoła języków obcych Klinika Języka pragnie leczyć bariery językowe. Chcemy pokazać, że nauka może być zarówno przyjemna i skuteczna, a w naszej szkole nawet bezbolesna. Jeśli do tej pory uczęszczałeś na różne kursy ale żaden z nich nie nauczył Cię swobodnego komunikowania się w nauczanym języku to teraz masz możliwość skorzystania z metody Direct. Zapisz się na kurs i zobacz, że nauka języka obcego może być bardzo prosta i skuteczna. To jedyna taka oferta w Piastowie. Nauczamy metodą Direct dzieci od 6 lat, młodzież, dorosłych i seniorów w 4 językach: angielskim, niemieckim, hiszpańskim, rosyjskim. Serdecznie zapraszamy na zajęcia. Nie zwlekaj, zapisz się!

Copyright 2024. KLINIKA JĘZYKA. Wszelkie prawa zastrzeżone. | powered by KK MARKETING&DESIGN

II oddział:

ul. E. Orzeszkowej 66, Piastów

(pasaż handlowy koło SP3)

I oddział:

wejście od strony osiedla Baszta
od ul. Paderewskiego (koło SP4)

ul. Żbikowska 26 lok. 1, Piastów

Siedziba główna:

Kontakt

Masz pytanie? Skontaktuj się!

Dane kontaktowe

I piętro, wejście od Al. Wojska Polskiego

ul. Kujawska 28, 05-820 Piastów

Jak dojechać? 

Nasze placówki są w bliskiej odległości od szkół podstawowych. Dla uczniów klas 0-3 – możliwość przyprowadzania dzieci ze świetlicy szkolnej (dotyczy SP2, SP3, SP4 i SP5 w Piastowie).

Godziny pracy sekretariatu:
ul. Kujawska 28, Piastów
 
Poniedziałek 9:00-19:00
Wtorek 9:00-19:00
Środa 9:00-19:00
Czwartek 9:00-19:00
Piątek 9:00-17:00
Nr konta bankowego:
25 2490 0005 0000 4500 9666 6442 (Alior Bank)

Prowadzimy zajęcia na terenie całego Piastowa.

Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
Temat:
Treść wiadomości:
Zgadzam się na przetwarzanie podanych przeze mnie danych przez Klinika Języka Szkoła Języków Obcych zgodnie
z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (Rozporządzenie 679/2016/UE, zwane RODO). Oświadczam, iż zostałem poinformowany(a), że podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, że przysługuje mi prawo wglądu do treści moich danych osobowych umieszczonych w zbiorze oraz ich poprawiania, a także prawo żądania usunięcia moich danych osobowych ze zbioru. Dane będą wykorzystane do celów organizacyjnych kursu oraz marketingowych. Dane osobowe nie będą udostępniane osobom trzecim. W przypadku braku zgody prosimy o kontakt z nami za pomocą telefonu bądź wizytę w siedzibie szkoły.
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Wizja i cele szkoły językowej Klinika Języka – rozmowa z pomysłodawcą idei nowoczesnej szkoły. Panie Krzysztofie, skąd wziął się pomysł stworzenia takiego miejsca jak Klinika Języka? Pomysł rodził się już
Dlaczego prowadzimy zajęcia we własnych salach? Bo stawiamy na jakość nauczania: – prowadzimy zajęcia tylko we własnych salach, ponieważ zależy nam na najwyższej jakości oferowanych kursów – szanujemy czas rodziców,
Każdy rodzic pragnie zapewnić swojemu dziecku jak najlepszy rozwój. Dzieci już od najmłodszych lat uczestniczą w różnych zajęciach dodatkowych. Kiedy warto rozpocząć naukę języka obcego? Trudno określić jeden słuszny termin