29 kwietnia 2024

Darmowe narzędzia do nauki języków obcych i nie tylko

Współczesne innowacyjne rozwiązania technologiczne w nauce języków obcych dostarczają nam wielu narzędzi, które bezpłatnie możemy wykorzystywać podczas nauki języków obcych. Wszystko czego nam potrzeba, aby móc z nich skorzystać to komputer z dostępem do Internetu. Należy jednak pamiętać, że tego typu narzędzia powinny być tylko pomocą dodatkową i urozmaiceniem tradycyjnych metod nauki. Żadne innowacyjne narzędzie nie zastąpi nam systematycznej pracy z lektorem. Nasi lektorzy w Klinice Języka korzystają z licznych nowych narzędzi edukacyjnych, dzięki czemu oprócz roli pedagoga wypełniają też rolę innowatorów w nauczaniu.  Przedstawiamy Wam narzędzia, które warto znać podczas nauki języków obcych.

 

 • quizlet.com

 

Fantastyczne narzędzie do nauki słownictwa. Można z jego pomocą tworzyć popularne fiszki w formie online albo skorzystać z zasobów, które są już na platformie. Istnieje możliwość ściągnięcia aplikacji na telefon, co umożliwi naukę w trybie offline. Dzięki programowi można w przyjemny sposób ćwiczyć zapamiętywanie nowego słownictwa, a także ćwiczyć wymowę. Każde wprowadzone słowo lub wyrażenie można usłyszeć z właściwą wymową. Program posiada 5 rodzajów ćwiczeń z danym słownictwem.

 

FLASHCARDS – fiszki w formie elektronicznej z właściwą wymową.

LEARN – tłumaczenie wyświetlonego wyrazu. Otrzymujemy pełną statystykę błędów i poprawnych odpowiedzi.

SPELLER – pisanie ze słuchu. Należy zapisać usłyszane słowa. Istnieje możliwość wybrania szybkości wypowiadania słów oraz ich powtarzania.

TEST – rozwiązywanie 3 typów zadań: tłumaczenie, test wyboru, test prawda/fałsz.

SCATTER – rozsypanka. Rozrzucone słowa należy dopasować z ich tłumaczeniami.

 

 • verbix.com

 

Na tej stronie można odnaleźć odmiany czasowników w różnych językach. Program za nas odmieni czasownik na wszystkie możliwe sposoby, utworzy czas przeszły, przyszły, teraźniejszy, poda formę trybu przypuszczającego, rozkazującego itd. Znajdziemy tam wszystko co będzie nam potrzebne.

 

 • linguee.com

 

Bardzo pomocne narzędzie, łączące słownik z bazą tłumaczeń. Mamy możliwość wyszukania setek milionów słów i wyrażeń w dwujęzycznych tekstach. Każde słowo oprócz tłumaczenia posiada konteksty, w których występuje. Najczęściej spotykane tłumaczenia są wyróżnione tłustym drukiem. Słownik Linguee zawiera także wiele tłumaczeń związków frazeologicznych. Uwaga. Trzeba pamiętać, że Linguee nie jest automatycznym translatorem. Nie należy wpisywać całych tekstów do tłumaczenia.

 

 • Class Dojo

 

Narzędzie przydatne szczególnie dla lektorów. Wykorzystywane w naszej szkole Klinice Języka w najmłodszych grupach. Platforma jest pewną forma elektronicznego dziennika. Program pozwala stworzyć „awatarową” klasę. Każdy uczeń może wybrać swój awatar, który będzie otrzymywać plusy albo minusy za zachowanie, pracę na lekcji, prace domowe itd. Class Dojo działa bardzo motywująco na uczniów, którzy uwielbiają swoje awatarki i z przyjemnością walczą o kolejne plusy. Kolejnym plusem platformy jest możliwość podglądania poczynań awatarków przez rodziców, którzy mogą sprawdzić jak na zajęciach sprawuje się ich pociecha.

 

 • Duolingo

 

Jedna z najbardziej popularnych aplikacji do nauki języków obcych. Posiada ponad 50 milionów użytkowników na całym świecie. Aplikacja zawiera zestaw gier, zabaw i ćwiczeń, ułatwiających naukę języków obcych.  Wszystko oprawione jest przyjemnym interfejsem. Aplikacja umożliwia także współzawodnictwo ze znajomymi z Facebooka oraz ustalenie dziennych celów. Wszystko to ma motywować do nauki i uczynić ją zabawą.

 

 • Direct Language Hub – darmowa platforma dla uczniów Kliniki Języka

 

Nowoczesna platforma e-learningowa do nauki języków obcych w oparciu o elementy metody bezpośredniej.

 

 • Różnorodność zadań – nie będziesz się nudził, platforma umożliwia ćwiczenie najważniejszych umiejętności na różne sposoby. Czytasz, oglądasz, słuchasz, piszesz. Wszystkie ćwiczenia praktyczne w jednym miejscu, uporządkowane w taki sposób, aby ułatwić Ci naukę.

 • Inteligentne powtórki – nie musisz sam układać planu zajęć. W trybie powtórzeniowym program podpowie Ci, które ćwiczenia wymagają Twojej uwagi, a w odpowiednim momencie zaproponuje nowy materiał.

 • Intuicyjność – platforma Direct Language Hub jest przyjemnie prosta w obsłudze.

 • Bogaty materiał – wszystkie elementy stanowią całość układanki i zawierają wyłącznie rzeczy niezbędne w nauce języka obcego.

 • Metoda bezpośrednia – kursy DLH zostały opracowane na podstawie założeń metody bezpośredniej, która jest szybka i skuteczna oraz pozwala każdemu osiągnąć bardzo dobre rezultaty. Dzięki metodzie bezpośredniej odzwierciedlamy naturalny sposób komunikacji.

 •  

Polecamy wszystkim omówione wyżej narzędzia do nauki języków obcych. Z ich pomocą nauka języków obcych będzie jeszcze przyjemniejsza i łatwiejsza! Jeśli chcesz skorzystać z platformy Direct Language Hub zapraszamy do zapisów w szkole Klinika Języka w Piastowie. Wszyscy uczniowie, którzy zapisali się na kursy metodą Direct dla dorosłych i młodzieży mają darmowy do niej dostęp. Dzięki temu Słuchacze mogą w nowoczesny i atrakcyjny sposób utrwalać wiadomości i uzupełniać zaległości. W ten sposób łączymy zalety pracy w klasie z nauczycielem i samodzielnej pracy ucznia w domu.

 

Copyright 2024. KLINIKA JĘZYKA. Wszelkie prawa zastrzeżone. | powered by KK MARKETING&DESIGN

II oddział:

ul. E. Orzeszkowej 66, Piastów

(pasaż handlowy koło SP3)

I oddział:

wejście od strony osiedla Baszta
od ul. Paderewskiego (koło SP4)

ul. Żbikowska 26 lok. 1, Piastów

Siedziba główna:

Kontakt

Masz pytanie? Skontaktuj się!

Dane kontaktowe

I piętro, wejście od Al. Wojska Polskiego

ul. Kujawska 28, 05-820 Piastów

Jak dojechać? 

Nasze placówki są w bliskiej odległości od szkół podstawowych. Dla uczniów klas 0-3 – możliwość przyprowadzania dzieci ze świetlicy szkolnej (dotyczy SP2, SP3, SP4 i SP5 w Piastowie).

Godziny pracy sekretariatu:
ul. Kujawska 28, Piastów
 
Poniedziałek 9:00-19:00
Wtorek 9:00-19:00
Środa 9:00-19:00
Czwartek 9:00-19:00
Piątek 9:00-17:00
Nr konta bankowego:
25 2490 0005 0000 4500 9666 6442 (Alior Bank)

Prowadzimy zajęcia na terenie całego Piastowa.

Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
Temat:
Treść wiadomości:
Zgadzam się na przetwarzanie podanych przeze mnie danych przez Klinika Języka Szkoła Języków Obcych zgodnie
z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (Rozporządzenie 679/2016/UE, zwane RODO). Oświadczam, iż zostałem poinformowany(a), że podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, że przysługuje mi prawo wglądu do treści moich danych osobowych umieszczonych w zbiorze oraz ich poprawiania, a także prawo żądania usunięcia moich danych osobowych ze zbioru. Dane będą wykorzystane do celów organizacyjnych kursu oraz marketingowych. Dane osobowe nie będą udostępniane osobom trzecim. W przypadku braku zgody prosimy o kontakt z nami za pomocą telefonu bądź wizytę w siedzibie szkoły.
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Wizja i cele szkoły językowej Klinika Języka – rozmowa z pomysłodawcą idei nowoczesnej szkoły. Panie Krzysztofie, skąd wziął się pomysł stworzenia takiego miejsca jak Klinika Języka? Pomysł rodził się już
Dlaczego prowadzimy zajęcia we własnych salach? Bo stawiamy na jakość nauczania: – prowadzimy zajęcia tylko we własnych salach, ponieważ zależy nam na najwyższej jakości oferowanych kursów – szanujemy czas rodziców,
Każdy rodzic pragnie zapewnić swojemu dziecku jak najlepszy rozwój. Dzieci już od najmłodszych lat uczestniczą w różnych zajęciach dodatkowych. Kiedy warto rozpocząć naukę języka obcego? Trudno określić jeden słuszny termin