29 kwietnia 2024

Dlaczego dzieci od najmłodszych lat powinny uczyć się języków obcych?

Większość rodziców zastanawia się jaki wiek jest najlepszy dla rozpoczęcia nauki języka obcego przez ich pociechę. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ nie istnieje uniwersalny wiek, w którym każde dziecko powinno rozpoczynać swoją przygodę z nauką języków obcych. Wszystko zależy od tempa rozwoju dziecka i jego zainteresowań.

 

Większość naukowców stwierdza, że predyspozycje językowe nie istnieją. Wszystko zależy od naszego zaangażowania i pracy, którą włożymy w naukę języka. Należy jednak pamiętać, że powinniśmy trzymać się kilku zasad, wspierających nasze dziecko w nauce:

 

1. Warto przyzwyczajać dziecko do dźwięków w obco dla niego brzmiących językach. W ten sposób uczy się rozpoznawać różne akcenty, co okaże się bardzo przydatne w przyszłości.
2. Jeśli mamy poczucie, że nie opanowaliśmy języka na poziomie zaawansowanym, lepiej pozostawi naukę naszego dziecka osobom odpowiednio przygotowanym. Trzeba pamiętać o tym, że zdecydowanie łatwiej uczyć od początku, niż korygować błędy.
3. Motywujmy swoje dziecko. Cieszmy się z jego małych sukcesów językowych.
4. Odpowiednio różnicujmy dziecku naukę. Oprócz zajęć w szkole językowej warto bawić się z językiem w domu, poprzez piosenki, bajki i gry.


O zaletach znajomości języków obcych nie trzeba nikogo przekonywać. Warto jednak wiedzieć, że znajomość języków obcych pozytywnie wpływa na rozwój dzieci. Mają one elastyczny aparat mowy, który pomaga im łatwiej opanować wymowę, akcent i intonację. Języki obce mają korzystny wpływ na pracę naszego mózgu. Rozpoczęcie nauki jak najwcześniej powoduje, że dziecko w przyszłości nie będzie mieć dużych oporów w posługiwaniu się językiem. Zdecydowanie zmniejsza się poczucie skrępowania i stresu wynikającego z komunikacji w języku obcym i popełnianiem błędów. Specjaliści wskazują, że dzieci, które od dziecka uczą się języków obcych stają się bardziej pewne siebie i chętniej podejmują nowe wyzwania.

 

Podsumowując, kiedy zapisujemy swoją pociechę na zajęcia z języków obcych trzeba pamiętać, że nic na siłę, nie należy dziecka zmuszać, ale bacznie obserwować jego postępy. Bardzo ważna jest systematyczność. Bez systematycznej pracy bardzo ciężko o dobre rezultaty. Samo uczęszczanie na zajęcia nie wystarczy. Trzeba zapewnić dziecku kontakt z językiem w domu. I kwestia najważniejsza, uczymy kładąc nacisk na komunikację. Tej zasadzie podporządkowujemy wszystkie zajęcia w szkole języków obcych Klinika Języka. Najpierw komunikacja, potem nauka gramatyki i słówek. Dzięki temu dziecko bez skrępowania uczy się mówić, a to najlepszy punkt wyjścia do perfekcyjnego opanowania każdego języka obcego.

 

Copyright 2024. KLINIKA JĘZYKA. Wszelkie prawa zastrzeżone. | powered by KK MARKETING&DESIGN

II oddział:

ul. E. Orzeszkowej 66, Piastów

(pasaż handlowy koło SP3)

I oddział:

wejście od strony osiedla Baszta
od ul. Paderewskiego (koło SP4)

ul. Żbikowska 26 lok. 1, Piastów

Siedziba główna:

Kontakt

Masz pytanie? Skontaktuj się!

Dane kontaktowe

I piętro, wejście od Al. Wojska Polskiego

ul. Kujawska 28, 05-820 Piastów

Jak dojechać? 

Nasze placówki są w bliskiej odległości od szkół podstawowych. Dla uczniów klas 0-3 – możliwość przyprowadzania dzieci ze świetlicy szkolnej (dotyczy SP2, SP3, SP4 i SP5 w Piastowie).

Godziny pracy sekretariatu:
ul. Kujawska 28, Piastów
 
Poniedziałek 9:00-19:00
Wtorek 9:00-19:00
Środa 9:00-19:00
Czwartek 9:00-19:00
Piątek 9:00-17:00
Nr konta bankowego:
25 2490 0005 0000 4500 9666 6442 (Alior Bank)

Prowadzimy zajęcia na terenie całego Piastowa.

Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
Temat:
Treść wiadomości:
Zgadzam się na przetwarzanie podanych przeze mnie danych przez Klinika Języka Szkoła Języków Obcych zgodnie
z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (Rozporządzenie 679/2016/UE, zwane RODO). Oświadczam, iż zostałem poinformowany(a), że podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, że przysługuje mi prawo wglądu do treści moich danych osobowych umieszczonych w zbiorze oraz ich poprawiania, a także prawo żądania usunięcia moich danych osobowych ze zbioru. Dane będą wykorzystane do celów organizacyjnych kursu oraz marketingowych. Dane osobowe nie będą udostępniane osobom trzecim. W przypadku braku zgody prosimy o kontakt z nami za pomocą telefonu bądź wizytę w siedzibie szkoły.
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Wizja i cele szkoły językowej Klinika Języka – rozmowa z pomysłodawcą idei nowoczesnej szkoły. Panie Krzysztofie, skąd wziął się pomysł stworzenia takiego miejsca jak Klinika Języka? Pomysł rodził się już
Dlaczego prowadzimy zajęcia we własnych salach? Bo stawiamy na jakość nauczania: – prowadzimy zajęcia tylko we własnych salach, ponieważ zależy nam na najwyższej jakości oferowanych kursów – szanujemy czas rodziców,
Każdy rodzic pragnie zapewnić swojemu dziecku jak najlepszy rozwój. Dzieci już od najmłodszych lat uczestniczą w różnych zajęciach dodatkowych. Kiedy warto rozpocząć naukę języka obcego? Trudno określić jeden słuszny termin