29 kwietnia 2024

Dlaczego języków obcych powinno się uczyć inaczej niż innych przedmiotów? Mamy na to rozwiązanie!

Nauka języka obcego to skomplikowany proces, który wymaga wiele pracy i wysiłku, a przede wszystkim systematyczności. Nie sposób się go nauczyć na pamięć jak tabliczki mnożenia czy dat ważnych wydarzeń historycznych. Dlatego podejście do nauczania języka obcego powinno być bardziej kompleksowe i za główny cel brać sobie umiejętność nawiązania komunikacji z drugą osobą.

 

Kursy, które prowadzimy w naszej szkole opierają się na umiejętności posługiwania się językiem, a nie znajomości teoretycznych założeń gramatycznych. W normalnej komunikacji nie ma czasu, aby przypomnieć sobie zasady gramatyczne. Trzeba się nimi posługiwać naturalnie, z wykorzystaniem kontekstu. Nauka języka z podziałem na małe części jak np. nauka poszczególnych słówek czy dźwięków ułatwia pracę nauczycielowi oraz naukę uczniowi, ale niestety wyzbywa język z funkcji komunikacyjnej i naturalności.

 

W jaki sposób zatem dbać podczas nauki o funkcję komunikacyjną? Najlepszym rozwiązaniem jest stwarzanie jak największej liczby bodźców do rozmowy. Idealnie sprawdzają się tutaj pytania. Metoda bezpośrednia, którą pracujemy na naszych zajęciach zdecydowanie ułatwia nawiązywanie kontaktu z uczniem, relacji oraz stwarza dużą przestrzeń do rozmowy. Doskonale wiemy, że najlepszą metodą nauki języka jest jego praktyczne wykorzystywanie, to właśnie rozmawiając z innymi osobami w znaczący sposób przyswajamy leksykę oraz gramatykę. Kiedy uczeń napotyka na problem w komunikacji, brakuje mu „słówka”, zaczyna szukać innego wyjścia, aby powiedzieć to co chciał w inny sposób, w zakamarkach swojej wiedzy szuka innych słów oraz wyrażeń, które pomogą mu wybrnąć z tej sytuacji. Czy nie o to chodzi w nauce języka? Komunikować się, szukać rozwiązań, ćwiczyć. Biegłość językowa przychodzi z czasem, wraz z praktyką. Dlatego zamiast poświęcać czas na sterty kserówek z ćwiczeniami, dbajmy o to, aby komunikacja odgrywała znaczącą rolę w procesie nauczania.

 

 

Copyright 2024. KLINIKA JĘZYKA. Wszelkie prawa zastrzeżone. | powered by KK MARKETING&DESIGN

II oddział:

ul. E. Orzeszkowej 66, Piastów

(pasaż handlowy koło SP3)

I oddział:

wejście od strony osiedla Baszta
od ul. Paderewskiego (koło SP4)

ul. Żbikowska 26 lok. 1, Piastów

Siedziba główna:

Kontakt

Masz pytanie? Skontaktuj się!

Dane kontaktowe

I piętro, wejście od Al. Wojska Polskiego

ul. Kujawska 28, 05-820 Piastów

Jak dojechać? 

Nasze placówki są w bliskiej odległości od szkół podstawowych. Dla uczniów klas 0-3 – możliwość przyprowadzania dzieci ze świetlicy szkolnej (dotyczy SP2, SP3, SP4 i SP5 w Piastowie).

Godziny pracy sekretariatu:
ul. Kujawska 28, Piastów
 
Poniedziałek 9:00-19:00
Wtorek 9:00-19:00
Środa 9:00-19:00
Czwartek 9:00-19:00
Piątek 9:00-17:00
Nr konta bankowego:
25 2490 0005 0000 4500 9666 6442 (Alior Bank)

Prowadzimy zajęcia na terenie całego Piastowa.

Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
Temat:
Treść wiadomości:
Zgadzam się na przetwarzanie podanych przeze mnie danych przez Klinika Języka Szkoła Języków Obcych zgodnie
z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (Rozporządzenie 679/2016/UE, zwane RODO). Oświadczam, iż zostałem poinformowany(a), że podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, że przysługuje mi prawo wglądu do treści moich danych osobowych umieszczonych w zbiorze oraz ich poprawiania, a także prawo żądania usunięcia moich danych osobowych ze zbioru. Dane będą wykorzystane do celów organizacyjnych kursu oraz marketingowych. Dane osobowe nie będą udostępniane osobom trzecim. W przypadku braku zgody prosimy o kontakt z nami za pomocą telefonu bądź wizytę w siedzibie szkoły.
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Wizja i cele szkoły językowej Klinika Języka – rozmowa z pomysłodawcą idei nowoczesnej szkoły. Panie Krzysztofie, skąd wziął się pomysł stworzenia takiego miejsca jak Klinika Języka? Pomysł rodził się już
Dlaczego prowadzimy zajęcia we własnych salach? Bo stawiamy na jakość nauczania: – prowadzimy zajęcia tylko we własnych salach, ponieważ zależy nam na najwyższej jakości oferowanych kursów – szanujemy czas rodziców,
Każdy rodzic pragnie zapewnić swojemu dziecku jak najlepszy rozwój. Dzieci już od najmłodszych lat uczestniczą w różnych zajęciach dodatkowych. Kiedy warto rozpocząć naukę języka obcego? Trudno określić jeden słuszny termin