29 kwietnia 2024

Dlaczego warto jak najwcześniej rozpocząć naukę języka obcego?

Każdy rodzic pragnie zapewnić swojemu dziecku jak najlepszy rozwój. Dzieci już od najmłodszych lat uczestniczą w różnych zajęciach dodatkowych. Kiedy warto rozpocząć naukę języka obcego? Trudno określić jeden słuszny termin na rozpoczęcie nauki. Na pewno wiele zależy od podejścia rodzica i predyspozycji dziecka. Jest to kwestia bardzo indywidualna. Udowodniono natomiast, że mózg czym młodszy tym bardziej chłonie nowe umiejętności, dlatego wczesne rozpoczęcie nauki kolejnego języka obcego jest bardzo wskazane. Oto kilka argumentów, które potwierdzają tę tezę:

 

1. Aparat mowy dziecka jest najbardziej elastyczny w pierwszych latach życia, zdecydowanie łatwiej jest mu nauczyć się odpowiedniej wymowy i intonacji. Już najmłodsze dzieci potrafią mówić z pięknym akcentem i właściwą intonacją, a to wszystkie dzięki większym możliwością, które daje im w pierwszych latach życia aparat mowy.

 

2. Nauka nowego języka wpływa pozytywnie na ogólny rozwój umysłowy i ćwiczy pamięć. Dzieci uczące się języków obcych uzyskują lepsze wyniki w nauce i mają mniejsze problemy z nauką. Ćwiczenie pamięci poprzez naukę języka obcego procentuje także w przyszłości.

 

3. Młodsze dzieci zdecydowanie lepiej reagują na popełniane błędy i próby komunikacji, same uczą się jeszcze swojego ojczystego języka, więc nie odczuwają wstydu z powodu niezrozumienia fragmentów przekazu. Nie występuje tak duża bariera językowa, która pojawia się wśród dorosłych uczniów. Dzieci komunikację w języku obcym uznają za coś naturalnego.

 

4. Świetnie spędzony czas na zajęciach języka obcego sprawia, że ich nastawienie do nauki jest bardzo pozytywne i procentuje także w przyszłości większą motywacją do nauki. Bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego kursu dla dziecka, który spodoba się uczniowi i zachęci go do dalszej nauki.

 

5. Im wcześniej zaczniemy naukę tym szybciej osiągniemy zaawansowany poziom. To kwestia oczywista. Nauka języka obcego jest procesem długotrwałym, dlatego wcześniejszy start umożliwia uzyskanie biegłości językowej jeszcze w nastoletnim wieku.

 

Wczesna nauka języków obcych ma same plusy. Oprócz wskazanych powyżej należy wspomnieć także, że podczas nauki dziecko uczy się także pracować w grupie rówieśników, rozwija swoją kreatywność, muzykalność oraz umocnia poczucie własnej wartości.

 

Kursy Klinika Języka dla Smyka, które prowadzimy w naszej szkole umożliwiają dzieciom właściwy rozwój językowy. Zapraszamy uczniów od 3 roku życia.

 

Copyright 2024. KLINIKA JĘZYKA. Wszelkie prawa zastrzeżone. | powered by KK MARKETING&DESIGN

II oddział:

ul. E. Orzeszkowej 66, Piastów

(pasaż handlowy koło SP3)

I oddział:

wejście od strony osiedla Baszta
od ul. Paderewskiego (koło SP4)

ul. Żbikowska 26 lok. 1, Piastów

Siedziba główna:

Kontakt

Masz pytanie? Skontaktuj się!

Dane kontaktowe

I piętro, wejście od Al. Wojska Polskiego

ul. Kujawska 28, 05-820 Piastów

Jak dojechać? 

Nasze placówki są w bliskiej odległości od szkół podstawowych. Dla uczniów klas 0-3 – możliwość przyprowadzania dzieci ze świetlicy szkolnej (dotyczy SP2, SP3, SP4 i SP5 w Piastowie).

Godziny pracy sekretariatu:
ul. Kujawska 28, Piastów
 
Poniedziałek 9:00-19:00
Wtorek 9:00-19:00
Środa 9:00-19:00
Czwartek 9:00-19:00
Piątek 9:00-17:00
Nr konta bankowego:
25 2490 0005 0000 4500 9666 6442 (Alior Bank)

Prowadzimy zajęcia na terenie całego Piastowa.

Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
Temat:
Treść wiadomości:
Zgadzam się na przetwarzanie podanych przeze mnie danych przez Klinika Języka Szkoła Języków Obcych zgodnie
z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (Rozporządzenie 679/2016/UE, zwane RODO). Oświadczam, iż zostałem poinformowany(a), że podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, że przysługuje mi prawo wglądu do treści moich danych osobowych umieszczonych w zbiorze oraz ich poprawiania, a także prawo żądania usunięcia moich danych osobowych ze zbioru. Dane będą wykorzystane do celów organizacyjnych kursu oraz marketingowych. Dane osobowe nie będą udostępniane osobom trzecim. W przypadku braku zgody prosimy o kontakt z nami za pomocą telefonu bądź wizytę w siedzibie szkoły.
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Wizja i cele szkoły językowej Klinika Języka – rozmowa z pomysłodawcą idei nowoczesnej szkoły. Panie Krzysztofie, skąd wziął się pomysł stworzenia takiego miejsca jak Klinika Języka? Pomysł rodził się już
Dlaczego prowadzimy zajęcia we własnych salach? Bo stawiamy na jakość nauczania: – prowadzimy zajęcia tylko we własnych salach, ponieważ zależy nam na najwyższej jakości oferowanych kursów – szanujemy czas rodziców,
Każdy rodzic pragnie zapewnić swojemu dziecku jak najlepszy rozwój. Dzieci już od najmłodszych lat uczestniczą w różnych zajęciach dodatkowych. Kiedy warto rozpocząć naukę języka obcego? Trudno określić jeden słuszny termin