29 kwietnia 2024

Egzaminy semestralne. Dlaczego są tak ważne?

Na koniec każdego semestru w Klinice Języka odbywają się egzaminy z przerobionego materiału. Egzamin składa się z dwóch części – pisemnej oraz ustnej. Jest to bardzo ważne podsumowanie semestralnego okresu pracy z uczniami.

 

Dlaczego w naszej szkole przykładamy taką dużą wagę do egzaminów? Powodów jest kilka:

 

1) uczą systematyczności – dzięki nim uczniowie starają się pracować regularnie i stopniowo zdobywać nową wiedzę, która zostanie zweryfikowana. Sposób przeprowadzania egzaminów jest znany i uczniowie od początku wiedzą na czym powinni się skupić ucząc się nowych rzeczy.

 

2) weryfikują wiedzę – dają odpowiedź na pytanie czy uczeń robi postępy, czy poświęca wystarczająco dużo czasu na naukę i czy jego pobyt na zajęciach jest owocny.

 

3) informują o mocnych i słabych stronach – przekazują informację uczniowi nad czym powinien więcej popracować, a jakie zagadnienia nie sprawiają mu żadnych trudności.

 

4) określają postęp ucznia – rodzic jest na bieżąco z procesem nauczania swojego dziecka, wie w jakim stopniu jego dziecko opanowało materiał i co jeszcze musi poćwiczyć.

 

5) motywują do pracy – chęć otrzymania jak najlepszego rezultatu podwyższa motywację ucznia i zmusza do dokładniejszej powtórki materiału przed egzaminem.

 

6) przyzwyczajają do egzaminów – w trakcie całego okresu edukacyjnego na uczniów czeka wiele egzaminów, które powinni zdawać. Przyzwyczajenie do takiej formy procentuje w przyszłości mniejszym stresem i lepszym przygotowaniem.

 

Sprawdzenie wiedzy uczniów w formie egzaminów sprzyja osiąganiu lepszych rezultatów w nauce. Najważniejsze, aby były one przeprowadzone w atmosferze, która nie będzie stresująca dla uczniów. Dobrze opanowany materiał, jasne zasady egzaminu i serdeczność egzaminatora to klucz do sukcesu. Trzymamy mocno kciuki, aby wszystkie egzaminy naszych uczniów były zdane celująco!

 

Copyright 2024. KLINIKA JĘZYKA. Wszelkie prawa zastrzeżone. | powered by KK MARKETING&DESIGN

II oddział:

ul. E. Orzeszkowej 66, Piastów

(pasaż handlowy koło SP3)

I oddział:

wejście od strony osiedla Baszta
od ul. Paderewskiego (koło SP4)

ul. Żbikowska 26 lok. 1, Piastów

Siedziba główna:

Kontakt

Masz pytanie? Skontaktuj się!

Dane kontaktowe

I piętro, wejście od Al. Wojska Polskiego

ul. Kujawska 28, 05-820 Piastów

Jak dojechać? 

Nasze placówki są w bliskiej odległości od szkół podstawowych. Dla uczniów klas 0-3 – możliwość przyprowadzania dzieci ze świetlicy szkolnej (dotyczy SP2, SP3, SP4 i SP5 w Piastowie).

Godziny pracy sekretariatu:
ul. Kujawska 28, Piastów
 
Poniedziałek 9:00-19:00
Wtorek 9:00-19:00
Środa 9:00-19:00
Czwartek 9:00-19:00
Piątek 9:00-17:00
Nr konta bankowego:
25 2490 0005 0000 4500 9666 6442 (Alior Bank)

Prowadzimy zajęcia na terenie całego Piastowa.

Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
Temat:
Treść wiadomości:
Zgadzam się na przetwarzanie podanych przeze mnie danych przez Klinika Języka Szkoła Języków Obcych zgodnie
z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (Rozporządzenie 679/2016/UE, zwane RODO). Oświadczam, iż zostałem poinformowany(a), że podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, że przysługuje mi prawo wglądu do treści moich danych osobowych umieszczonych w zbiorze oraz ich poprawiania, a także prawo żądania usunięcia moich danych osobowych ze zbioru. Dane będą wykorzystane do celów organizacyjnych kursu oraz marketingowych. Dane osobowe nie będą udostępniane osobom trzecim. W przypadku braku zgody prosimy o kontakt z nami za pomocą telefonu bądź wizytę w siedzibie szkoły.
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Wizja i cele szkoły językowej Klinika Języka – rozmowa z pomysłodawcą idei nowoczesnej szkoły. Panie Krzysztofie, skąd wziął się pomysł stworzenia takiego miejsca jak Klinika Języka? Pomysł rodził się już
Dlaczego prowadzimy zajęcia we własnych salach? Bo stawiamy na jakość nauczania: – prowadzimy zajęcia tylko we własnych salach, ponieważ zależy nam na najwyższej jakości oferowanych kursów – szanujemy czas rodziców,
Każdy rodzic pragnie zapewnić swojemu dziecku jak najlepszy rozwój. Dzieci już od najmłodszych lat uczestniczą w różnych zajęciach dodatkowych. Kiedy warto rozpocząć naukę języka obcego? Trudno określić jeden słuszny termin