29 kwietnia 2024

Jak pomóc dziecku w nauce języka obcego?

Jeśli Twoje dziecko uczęszcza na zajęcia do szkoły językowej musisz pamiętać, że oprócz zajęć w szkole bardzo ważna jest systematyczna praca w domu. Twoim zadaniem powinno być wsparcie dziecka w nauce. Twoja postawa ma kluczowe znaczenie dla jego sukcesu. W jaki sposób pomagać? Oto kilka wskazówek.

 

  • Rozbudź zainteresowanie

Opowiedz dziecku o języku, którego się uczy. Pokaż na mapie w jakich krajach posługują się nim. Wskaż ciekawe miejsca, które będzie mógł zwiedzić, gdy się go nauczy. Przedstaw korzyści wynikające z jego znajomości.

 

  • Dbaj o systematyczność nauki

Systematyczność w nauce Twojego dziecka jest najważniejszym czynnikiem, wpływającym na odniesienie sukcesu. Najlepiej wypracować stałą porę na naukę języka. 15 minut, poświęcone każdego dnia będzie idealną codzienną dawką nauki. Nie zniechęci dziecka, a pozwoli usystematyzować materiał ze szkoły.

 

  • Baw się nauką

Pamiętaj, że w nauce dziecka ważną rolę odgrywa zabawa. Szczególnie w nauce języków obcych można doskonale połączyć miłe z pożytecznym. Namawiaj do oglądania bajek w języku obcym, śpiewania piosenek, uczenia się wierszyków i wyliczanek. Zagraj z dzieckiem w kalambury, ułóżcie wspólnie krzyżówkę. Miło spędzajcie czas!

 

  • Czuwaj nad materiałem ze szkoły

Powtarzaj z dzieckiem słownictwo ze szkoły. Zapisujcie je razem i sprawdzajcie się wzajemnie. Zadawaj szereg pytań z wykorzystaniem danego słownictwa i pomagaj w formułowaniu odpowiedzi. Na zajęciach w szkole Klinika Języka dzieci uczą się odpowiadać całymi zdaniami. Przećwicz z dzieckiem wszystkie pytania z poprzedniej lekcji.

 

  • Spraw, aby dziecko dużo słuchało w języku obcym

Do każdego podręcznika wydawnictwa Direct Language Lab dołączona jest płyta. Postaraj się, aby dziecko co wieczór przesłuchało ostatnią lekcję ze szkoły. To zaledwie 3 minuty, a doskonale wpłynie na wymowę i rozumienie ze słuchu dziecka.

 

  • Pozytywnie motywuj

Wspieraj dziecko, doceniaj jego starania oraz chwal jego osiągnięcia. Nie krytykuj nieznajomości słówek, ale pomóż je ponownie przyswoić.

 

Każdy rodzic powinien okazywać zainteresowanie nauką swojego dziecka, ale zarazem uzbroić się w cierpliwość. Proces nauki języków obcych jest czasochłonny. Na efekty należy poczekać. Najważniejsze, aby nie zrazić dziecka do nauki, aby czuło ono nasze wsparcie na każdym kroku

 

PS. W następnym artykule, podpowiemy jakie gry i zabawy wykorzystywać podczas powtarzania materiału w domu.

 

Copyright 2024. KLINIKA JĘZYKA. Wszelkie prawa zastrzeżone. | powered by KK MARKETING&DESIGN

II oddział:

ul. E. Orzeszkowej 66, Piastów

(pasaż handlowy koło SP3)

I oddział:

wejście od strony osiedla Baszta
od ul. Paderewskiego (koło SP4)

ul. Żbikowska 26 lok. 1, Piastów

Siedziba główna:

Kontakt

Masz pytanie? Skontaktuj się!

Dane kontaktowe

I piętro, wejście od Al. Wojska Polskiego

ul. Kujawska 28, 05-820 Piastów

Jak dojechać? 

Nasze placówki są w bliskiej odległości od szkół podstawowych. Dla uczniów klas 0-3 – możliwość przyprowadzania dzieci ze świetlicy szkolnej (dotyczy SP2, SP3, SP4 i SP5 w Piastowie).

Godziny pracy sekretariatu:
ul. Kujawska 28, Piastów
 
Poniedziałek 9:00-19:00
Wtorek 9:00-19:00
Środa 9:00-19:00
Czwartek 9:00-19:00
Piątek 9:00-17:00
Nr konta bankowego:
25 2490 0005 0000 4500 9666 6442 (Alior Bank)

Prowadzimy zajęcia na terenie całego Piastowa.

Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
Temat:
Treść wiadomości:
Zgadzam się na przetwarzanie podanych przeze mnie danych przez Klinika Języka Szkoła Języków Obcych zgodnie
z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (Rozporządzenie 679/2016/UE, zwane RODO). Oświadczam, iż zostałem poinformowany(a), że podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, że przysługuje mi prawo wglądu do treści moich danych osobowych umieszczonych w zbiorze oraz ich poprawiania, a także prawo żądania usunięcia moich danych osobowych ze zbioru. Dane będą wykorzystane do celów organizacyjnych kursu oraz marketingowych. Dane osobowe nie będą udostępniane osobom trzecim. W przypadku braku zgody prosimy o kontakt z nami za pomocą telefonu bądź wizytę w siedzibie szkoły.
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Wizja i cele szkoły językowej Klinika Języka – rozmowa z pomysłodawcą idei nowoczesnej szkoły. Panie Krzysztofie, skąd wziął się pomysł stworzenia takiego miejsca jak Klinika Języka? Pomysł rodził się już
Dlaczego prowadzimy zajęcia we własnych salach? Bo stawiamy na jakość nauczania: – prowadzimy zajęcia tylko we własnych salach, ponieważ zależy nam na najwyższej jakości oferowanych kursów – szanujemy czas rodziców,
Każdy rodzic pragnie zapewnić swojemu dziecku jak najlepszy rozwój. Dzieci już od najmłodszych lat uczestniczą w różnych zajęciach dodatkowych. Kiedy warto rozpocząć naukę języka obcego? Trudno określić jeden słuszny termin