29 kwietnia 2024

Język obcy a postanowienia noworoczne

Początek roku to dobry moment, aby spojrzeć z refleksją na stary rok, przypomnieć sobie nasze wcześniejsze postanowienia noworoczne, odpowiedzieć na ile udało się je zrealizować i przystąpić do realizacji kolejnych postanowień. Niestety nie wszystko udaje się zawsze tak łatwo. Większość z nas lubi wyznaczać sobie postanowienia noworoczne, są one dla nas motywujące i napełniają nas energią do działania… chociaż na chwilę :). Zwykle z biegiem czasu zapał opada a postanowienia noworoczne stają się przeszłością. Najczęściej spowodowane to jest zbyt wieloma wyznaczonymi postanowieniami. Najlepiej wybrać sobie jeden konkretny cel. Wśród statystyk postanowień noworocznych od wielu lat w czołówce plasuje się „Nauczę się chociaż jednego języka obcego”.

 

Nauczę się chociaż jednego języka obcego

 

Bardzo dobre postanowienie. Jak wiadomo samemu nauczyć się języka jest bardzo ciężko. Pierwszym krokiem powinno być wybranie odpowiedniego kursu językowego. Kurs w dobrej szkole dba o Twoją motywację do działania. Odpowiednie tempo pracy, czujne oko lektora pozwoli Ci systematycznie pracować nad językiem obcym. Jedyne co musisz to zorganizować sobie właściwie czas. Przemyśl dokładnie jak możesz ułożyć swój plan dnia, aby znaleźć czas, który będziesz mógł poświęcić na naukę języka obcego.

 

Otocz się językiem

 

Pamiętaj, że oprócz kursu językowego powinieneś stale otaczać się językiem. Staraj się codziennie przeczytać artykuł w innym języku, książkę, czy obejrzeć film. Jeśli początkowo sprawia Ci to kłopot, nie przejmuj się. Z czasem będzie coraz łatwiej. Musisz jednak ciężko pracować. Dobrym sposobem dla wielbicieli Facebooka jest polubienie zagranicznych fanpage’y lubianych przez nas gwiazd. Dzięki temu na Twojej  tablicy bardzo często będą pojawiać się newsy w obcych językach, które będziesz mógł czytać i komentować.

 

Systematyczność ponad wszystko

 

Pracuj systematycznie. Poświęć codziennie 30 minut na naukę i powtórkę materiału. Możesz do nauki słówek wykorzystać odpowiednie programy takie jak np. Supermemo. Program będzie czuwał nad Twoją nauką i pilnował czy powtórzyłeś odpowiednią część materiału.

 

Trudne momenty

 

W trakcie realizacji postanowienia zapewne wielokrotnie będziesz miał trudniejsze momenty. Jednak nie poddawaj się. Chwilowe spadki motywacji to rzecz normalna. Staraj się je traktować jak kolejną przeszkodę do przejścia. W takiej chwili najgorsze co możesz zrobić to się poddać.

 

Copyright 2024. KLINIKA JĘZYKA. Wszelkie prawa zastrzeżone. | powered by KK MARKETING&DESIGN

II oddział:

ul. E. Orzeszkowej 66, Piastów

(pasaż handlowy koło SP3)

I oddział:

wejście od strony osiedla Baszta
od ul. Paderewskiego (koło SP4)

ul. Żbikowska 26 lok. 1, Piastów

Siedziba główna:

Kontakt

Masz pytanie? Skontaktuj się!

Dane kontaktowe

I piętro, wejście od Al. Wojska Polskiego

ul. Kujawska 28, 05-820 Piastów

Jak dojechać? 

Nasze placówki są w bliskiej odległości od szkół podstawowych. Dla uczniów klas 0-3 – możliwość przyprowadzania dzieci ze świetlicy szkolnej (dotyczy SP2, SP3, SP4 i SP5 w Piastowie).

Godziny pracy sekretariatu:
ul. Kujawska 28, Piastów
 
Poniedziałek 9:00-19:00
Wtorek 9:00-19:00
Środa 9:00-19:00
Czwartek 9:00-19:00
Piątek 9:00-17:00
Nr konta bankowego:
25 2490 0005 0000 4500 9666 6442 (Alior Bank)

Prowadzimy zajęcia na terenie całego Piastowa.

Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
Temat:
Treść wiadomości:
Zgadzam się na przetwarzanie podanych przeze mnie danych przez Klinika Języka Szkoła Języków Obcych zgodnie
z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (Rozporządzenie 679/2016/UE, zwane RODO). Oświadczam, iż zostałem poinformowany(a), że podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, że przysługuje mi prawo wglądu do treści moich danych osobowych umieszczonych w zbiorze oraz ich poprawiania, a także prawo żądania usunięcia moich danych osobowych ze zbioru. Dane będą wykorzystane do celów organizacyjnych kursu oraz marketingowych. Dane osobowe nie będą udostępniane osobom trzecim. W przypadku braku zgody prosimy o kontakt z nami za pomocą telefonu bądź wizytę w siedzibie szkoły.
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Wizja i cele szkoły językowej Klinika Języka – rozmowa z pomysłodawcą idei nowoczesnej szkoły. Panie Krzysztofie, skąd wziął się pomysł stworzenia takiego miejsca jak Klinika Języka? Pomysł rodził się już
Dlaczego prowadzimy zajęcia we własnych salach? Bo stawiamy na jakość nauczania: – prowadzimy zajęcia tylko we własnych salach, ponieważ zależy nam na najwyższej jakości oferowanych kursów – szanujemy czas rodziców,
Każdy rodzic pragnie zapewnić swojemu dziecku jak najlepszy rozwój. Dzieci już od najmłodszych lat uczestniczą w różnych zajęciach dodatkowych. Kiedy warto rozpocząć naukę języka obcego? Trudno określić jeden słuszny termin