29 kwietnia 2024

Na czym polega przewaga kursów w szkole językowej nad zajęciami w wynajmowanych salach szkół państwowych? Bądź świadomy!

Możliwość zajęć przed lekcjami lub po w szkole państwowej do której chodzi dziecko jest dużym udogodnieniem oraz oszczędnością czasu dla rodzica, ponieważ nie musi przywozić dziecka specjalnie na dodatkowe zajęcia językowe. Czy takie zajęcia będą jednak bardziej efektywne od zajęć prowadzonych w stacjonarnych placówkach szkół językowych?Czy korzyści z takich zajęć będą większe? Według nas nie. O to kilka powodów:

 

1) sale państwowe są gorzej wyposażone i zajęcia nie zawsze odbywają się w salach przystosowanych do nauki języków obcych –  szkoła językowa daje możliwość odbycia zajęć w salach, które służą tylko i wyłącznie do nauczania języków obcych. Tutaj mieszczą się wszystkie materiały, gry, sala jest odpowiednio przystosowana do korzystania z nowoczesnych aplikacji do nauczania języków obcych. W salach wynajmowanych w szkołach lektor bardzo często jest obciążony obowiązkiem przynoszenia materiałów ze sobą, przez co ich liczba jest ograniczona, a także bardzo często tego po prostu nie robi. Lektorzy jeżdżą z torbami, papierami, brak im niekiedy mazaków czy przyborów szkolnych, albo nie mają na czym odtworzyć płyty. Salę często charakteryzują się fatalną akustyką. Lektor nie ma możliwości wykorzystania całego potencjału kursu (DVD, oprogramowanie interaktywne) bo po prostu nie ma jak z tego skorzystać. Trudno prowadząc zajęcia w takich warunkach nazywać się nowoczesną szkołą.

 

2) problemy z dyscypliną i koncentracją na zajęciach – grupy dzieci składają się często z uczniów z tej samej klasy, przez co są bardziej rozbrykane i rozgadane. Często są w trybie „szkoły państwowej”, nie odróżniają zajęć dodatkowych od szkolnych, są zmęczone, mają problemy z koncentracją, myślą już tylko o tym, żeby wrócić do domu albo wyglądają przez okno na boisko i patrzą jak inne dzieci ze świetlicy bawią się na podwórku. Zajęcia w szkole językowej sprawiają, że motywacja do nauki jest większa. Dzieci znajdują się w innym miejscu, z różnymi dziećmi, traktują zajęcia jako bonus, możliwość spotkania z innymi osobami, a nie kolejną obowiązkową lekcję w szkole.

 

3) faktyczna długość zajęć jest inna od ustalanej – widok lektorki zbierającej dzieci ze świetlicy, korytarza, boisk, czekającej aż zjedzą obiad to chleb powszedni. Dzieci latem wolą pobiegać za piłką niż wracać do klas w budynku. Biegają po korytarzach. Lekcje, które powinny trwać 45 min, trwają 35 min, ponieważ nauczyciel często nie ma możliwości zebrania o czasie całej grupy.

 

4) integracja i poczucie przynależności do szkolnej społeczności – jeśli dziecko chodzi na zajęcia do stacjonarnej szkoły językowej może poczuć się jej częścią, może identyfikować się z marką i miejscem. Poczuć atmosferę danego miejsca, poczuć charakter, zawiązać nowe znajomości, zaprzyjaźnić się. Zobaczyć, że poza domem i szkołą jest też inne miejsce, którego jest częścią. Atmosfera, kolory, design, który został stworzony w szkole pozwalają stworzyć solidne fundamenty do procesu rozwoju i dobrych relacji na linii nauczyciel – uczeń.

 

Czy zatem warto kierować się wyborem szkoły, tylko na podstawie możliwości odbycia zajęć tuż po lekcjach? Naszym zdaniem nie. Warto rozpisać sobie plusy i minusy każdego rozwiązania, a wybierając kurs postawić przede wszystkich na jak najlepsze warunki do nauki oraz efektywność. W Klinice Języka proponujemy lekcje w salach bardzo dobrze wyposażonych do nauki języków obcych oraz możemy stworzyć grupy dopasowane terminami do planu zajęć Twojego dziecka. Zapraszamy

 

Copyright 2024. KLINIKA JĘZYKA. Wszelkie prawa zastrzeżone. | powered by KK MARKETING&DESIGN

II oddział:

ul. E. Orzeszkowej 66, Piastów

(pasaż handlowy koło SP3)

I oddział:

wejście od strony osiedla Baszta
od ul. Paderewskiego (koło SP4)

ul. Żbikowska 26 lok. 1, Piastów

Siedziba główna:

Kontakt

Masz pytanie? Skontaktuj się!

Dane kontaktowe

I piętro, wejście od Al. Wojska Polskiego

ul. Kujawska 28, 05-820 Piastów

Jak dojechać? 

Nasze placówki są w bliskiej odległości od szkół podstawowych. Dla uczniów klas 0-3 – możliwość przyprowadzania dzieci ze świetlicy szkolnej (dotyczy SP2, SP3, SP4 i SP5 w Piastowie).

Godziny pracy sekretariatu:
ul. Kujawska 28, Piastów
 
Poniedziałek 9:00-19:00
Wtorek 9:00-19:00
Środa 9:00-19:00
Czwartek 9:00-19:00
Piątek 9:00-17:00
Nr konta bankowego:
25 2490 0005 0000 4500 9666 6442 (Alior Bank)

Prowadzimy zajęcia na terenie całego Piastowa.

Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
Temat:
Treść wiadomości:
Zgadzam się na przetwarzanie podanych przeze mnie danych przez Klinika Języka Szkoła Języków Obcych zgodnie
z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (Rozporządzenie 679/2016/UE, zwane RODO). Oświadczam, iż zostałem poinformowany(a), że podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, że przysługuje mi prawo wglądu do treści moich danych osobowych umieszczonych w zbiorze oraz ich poprawiania, a także prawo żądania usunięcia moich danych osobowych ze zbioru. Dane będą wykorzystane do celów organizacyjnych kursu oraz marketingowych. Dane osobowe nie będą udostępniane osobom trzecim. W przypadku braku zgody prosimy o kontakt z nami za pomocą telefonu bądź wizytę w siedzibie szkoły.
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Wizja i cele szkoły językowej Klinika Języka – rozmowa z pomysłodawcą idei nowoczesnej szkoły. Panie Krzysztofie, skąd wziął się pomysł stworzenia takiego miejsca jak Klinika Języka? Pomysł rodził się już
Dlaczego prowadzimy zajęcia we własnych salach? Bo stawiamy na jakość nauczania: – prowadzimy zajęcia tylko we własnych salach, ponieważ zależy nam na najwyższej jakości oferowanych kursów – szanujemy czas rodziców,
Każdy rodzic pragnie zapewnić swojemu dziecku jak najlepszy rozwój. Dzieci już od najmłodszych lat uczestniczą w różnych zajęciach dodatkowych. Kiedy warto rozpocząć naukę języka obcego? Trudno określić jeden słuszny termin