29 kwietnia 2024

Nauka angielskiego z wykorzystaniem kanałów YouTube

Serwis YouTube jest niezwykle popularnym narzędziem.  Niezwykle trudno byłoby znaleźć kogoś wśród nas, kto nigdy nie słyszał i nie korzystał z tego serwisu. Dla większości jest to miejsce gdzie można przesłuchać i obejrzeć najnowsze teledyski znanych artystów albo pośmiać się z amatorskich filmików. Jednak YouTube jest też źródłem wiedzy i natchnienia dla lektorów języków obcych. Co więcej, sami uczniowie mogą znaleźć na nim liczne kanały, które są przeznaczone do nauki języków obcych. Na kanałach lingwistycznych odnaleźć możemy krótkie filmiki instruktażowe, poruszające tematykę związaną z nauką danego języka. Poniżej prezentujemy subiektywną listę naszym zdaniem najciekawszych kanałów YouTube, które pomogą Wam w nauce języka angielskiego.

 

  • EngVid

 

Olbrzymi zbiór filmików i jeden z najbardziej znanych kanałów do nauki języka angielskiego. Zajęcia prowadzi 11 lektorów. Każdy z nich wyróżnia się innym temperamentem i sposobem prowadzenia zajęć, ale wszystkich ich łączy duży profesjonalizm. Lekcje dotyczą zagadnień z dziedziny gramatyki, leksyki, fonetyki. Istnieje wiele lekcji ze słownictwem przydatnym w danej sytuacji czy slangiem.

 

  • VOA Learning English

 

Czy zdarzyło się Wam obejrzeć CNN w oryginale i nie nadążać ze zrozumieniem mówionego tekstu? Jeśli tak to VOA jest dla Was idealnym rozwiązaniem. Krótkie filmiki są nakręcone w formie telewizyjnych wiadomości, czytanych w zwolnionym tempie. U dołu ekranu widnieją napisy.

 

  • Daily Dose of English

 

Twórcą kanału jest Richard Chalmers. Prezentuje on zagadnienia dla nieco bardziej zaawansowanych słuchaczy. Większość filmików dotyczy przydatnych wyrażeń i zwrotów, slangu czy idiomów.

 

  • Real English

 

Kanał z „innej epoki”. Przedstawia nagrania sprzed kilkunastu lat. Filmiki to krótkie wywiady z przechodniami. Doskonała forma ćwiczenia zrozumienia ze słuchu potocznego języka angielskiego. Dodatkowo filmiki posiadają napisy.

 

  • Speak English With Misterduncan

 

MisterDunkan należy do grona najbardziej popularnych nauczycieli na YT z Wielkiej Brytanii. W profesjonalny i przystępny sposób wyjaśnia zagwozdki języka angielskiego a słuchanie jego angielszczyzny to sama przyjemność.

 

  • Anglophenia

 

Dowcipne filmiki o kulturze i historii Wielkiej Brytanii, a także meandrach brytyjskiej wymowy. Całość wspaniale dopełnia  energiczna i porywająca prowadząca Siobhan Thompson.

 

  • Po cudzemu

 

Na koniec perełka z Polski. Charyzmatyczna Arlena Witt. W sposób zabawny pokazuje jak nie powinno się mówić po angielsku, jakich błędów unikać i na co uważać. Wszystko poparte krótkimi nagraniami z filmów i seriali. Naprawdę warto obejrzeć!

 

Zachęcamy do wykorzystywania wymienionych kanałów do nauki języków obcych. Mamy nadzieję, że okażą się dla Was pomocne. Pamiętajcie, że immersja językowa, czyli zanurzenie w języku przynosi bardzo owocne rezultaty. Jeśli nie mamy szansy uczyć się języka w jego naturalnym środowisku zróbmy wszystko, aby stworzyć dla niego miejsce w naszym środowisku. Starajmy się obcować z nim na co dzień. W tym celu korzystajmy z kanałów, które oferują nam w serwisie YouTube.

 

Copyright 2024. KLINIKA JĘZYKA. Wszelkie prawa zastrzeżone. | powered by KK MARKETING&DESIGN

II oddział:

ul. E. Orzeszkowej 66, Piastów

(pasaż handlowy koło SP3)

I oddział:

wejście od strony osiedla Baszta
od ul. Paderewskiego (koło SP4)

ul. Żbikowska 26 lok. 1, Piastów

Siedziba główna:

Kontakt

Masz pytanie? Skontaktuj się!

Dane kontaktowe

I piętro, wejście od Al. Wojska Polskiego

ul. Kujawska 28, 05-820 Piastów

Jak dojechać? 

Nasze placówki są w bliskiej odległości od szkół podstawowych. Dla uczniów klas 0-3 – możliwość przyprowadzania dzieci ze świetlicy szkolnej (dotyczy SP2, SP3, SP4 i SP5 w Piastowie).

Godziny pracy sekretariatu:
ul. Kujawska 28, Piastów
 
Poniedziałek 9:00-19:00
Wtorek 9:00-19:00
Środa 9:00-19:00
Czwartek 9:00-19:00
Piątek 9:00-17:00
Nr konta bankowego:
25 2490 0005 0000 4500 9666 6442 (Alior Bank)

Prowadzimy zajęcia na terenie całego Piastowa.

Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
Temat:
Treść wiadomości:
Zgadzam się na przetwarzanie podanych przeze mnie danych przez Klinika Języka Szkoła Języków Obcych zgodnie
z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (Rozporządzenie 679/2016/UE, zwane RODO). Oświadczam, iż zostałem poinformowany(a), że podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, że przysługuje mi prawo wglądu do treści moich danych osobowych umieszczonych w zbiorze oraz ich poprawiania, a także prawo żądania usunięcia moich danych osobowych ze zbioru. Dane będą wykorzystane do celów organizacyjnych kursu oraz marketingowych. Dane osobowe nie będą udostępniane osobom trzecim. W przypadku braku zgody prosimy o kontakt z nami za pomocą telefonu bądź wizytę w siedzibie szkoły.
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Wizja i cele szkoły językowej Klinika Języka – rozmowa z pomysłodawcą idei nowoczesnej szkoły. Panie Krzysztofie, skąd wziął się pomysł stworzenia takiego miejsca jak Klinika Języka? Pomysł rodził się już
Dlaczego prowadzimy zajęcia we własnych salach? Bo stawiamy na jakość nauczania: – prowadzimy zajęcia tylko we własnych salach, ponieważ zależy nam na najwyższej jakości oferowanych kursów – szanujemy czas rodziców,
Każdy rodzic pragnie zapewnić swojemu dziecku jak najlepszy rozwój. Dzieci już od najmłodszych lat uczestniczą w różnych zajęciach dodatkowych. Kiedy warto rozpocząć naukę języka obcego? Trudno określić jeden słuszny termin