29 kwietnia 2024

Przestań być wiecznie początkującym! Mamy dla Ciebie 5 rad by zrobić krok do przodu!

Bardzo wiele osób, zapisujących się na kursy językowe, ocenia swój poziom jako początkujący mimo, że uczy się języka już wiele lat i podejmowało już wiele prób nauki. Co zrobić, aby nie stać w miejscu i czuć efekty swojej pracy? Mamy dla Was kilka wskazówek.

 

Opanuj najbardziej potrzebny materiał

 

1. Zacznij od opanowania najbardziej potrzebnego materiału. Nie porywaj się od razu na zdobycie Everestu. Małymi krokami do celu. Naucz się czasów Present Simple, Present Continuous, Past Simple. Buduj krótkie ale poprawne zdania. Naucz się podstawowych przymiotników. Opanuj konstrukcję have got, there is, there are , can, want. Naucz się fraz wprowadzających „I think”, „In my opinion”, „I believe that” „I feel that”. Skorzystaj z listy 1000 najczęściej używanych słów w danym języku. Opanowanie podstaw otworzy Ci drogę do przeskoczenia na wyższy poziom.


Otwórz się i nie bój się

 

2. Otwórz się i nie bój się. Mów, nawet jeśli masz braki i poczucie, że Twoje wypowiedzi nie są składne. Najważniejsze to komunikować się nawet z błędami. Poprawność przyjdzie z czasem. Nie twórz w swojej głowie barier i blokad. Miej radość z tego, że ktoś Cię rozumie. Nikt Cię nie ocenia, a jeżeli Twój rozmówca jest w stanie Cię zrozumieć jest to pierwszy krok do sukcesu.


Ucz się całych wyrażeń

 

3. Ucz się całych wyrażeń. Nie tłumacz zdań z języka polskiego. Zdecydowanie łatwiej jest przywołać z pamięci całe zdanie pasujące do sytuacji, niż układać je słowo po słowie. Ucz się wyrażeń ułożonych tematycznie, np. wyrażenia przydatne w sklepie, w restauracji, na wakacjach. Zacznij od jak najbardziej praktycznego słownictwa.


Ucz się systematycznie

 

4. Ucz się systematycznie. Nie spędzaj przy nauce bardzo wielu godzin, bo skutkiem tego często bywa spadek motywacji, wynikający z przemęczenia. Mierz siły na zamiary. Czasami lepiej poświęcić 10 min codziennie, niż 2h jednego dnia. Częste powtarzanie materiału sprawi, że słownictwo zapadnie w naszą pamięć długotrwałą.


Ciesz się z małych sukcesów

 

5. Ciesz się z małych sukcesów. Nie dołuj się niepowodzeniami. Lepiej widzieć w połowie pełną szklankę, niż w połowie pustą. Czerp z każdej lekcji radość. Zapamiętanie kilku kolejnych słówek określ jako swój sukces. Nauka języka to długotrwały proces, nie podawaj się, czas i tak minie, a ty możesz być bliżej swojego celu.


Wszystkie nasze blokady i niepowodzenia często mają swoje źródło w naszej głowie. Zmiana sposobu myślenia potrafi zdziałać cuda. Nie warto wiecznie stać w miejscu i ukrywać się pod zasłoną niemocy. Zacznij działać i myśleć pozytywnie. Ciesz się nauką i motywuj siebie. To recepta na sukces.

 

Copyright 2024. KLINIKA JĘZYKA. Wszelkie prawa zastrzeżone. | powered by KK MARKETING&DESIGN

II oddział:

ul. E. Orzeszkowej 66, Piastów

(pasaż handlowy koło SP3)

I oddział:

wejście od strony osiedla Baszta
od ul. Paderewskiego (koło SP4)

ul. Żbikowska 26 lok. 1, Piastów

Siedziba główna:

Kontakt

Masz pytanie? Skontaktuj się!

Dane kontaktowe

I piętro, wejście od Al. Wojska Polskiego

ul. Kujawska 28, 05-820 Piastów

Jak dojechać? 

Nasze placówki są w bliskiej odległości od szkół podstawowych. Dla uczniów klas 0-3 – możliwość przyprowadzania dzieci ze świetlicy szkolnej (dotyczy SP2, SP3, SP4 i SP5 w Piastowie).

Godziny pracy sekretariatu:
ul. Kujawska 28, Piastów
 
Poniedziałek 9:00-19:00
Wtorek 9:00-19:00
Środa 9:00-19:00
Czwartek 9:00-19:00
Piątek 9:00-17:00
Nr konta bankowego:
25 2490 0005 0000 4500 9666 6442 (Alior Bank)

Prowadzimy zajęcia na terenie całego Piastowa.

Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
Temat:
Treść wiadomości:
Zgadzam się na przetwarzanie podanych przeze mnie danych przez Klinika Języka Szkoła Języków Obcych zgodnie
z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (Rozporządzenie 679/2016/UE, zwane RODO). Oświadczam, iż zostałem poinformowany(a), że podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, że przysługuje mi prawo wglądu do treści moich danych osobowych umieszczonych w zbiorze oraz ich poprawiania, a także prawo żądania usunięcia moich danych osobowych ze zbioru. Dane będą wykorzystane do celów organizacyjnych kursu oraz marketingowych. Dane osobowe nie będą udostępniane osobom trzecim. W przypadku braku zgody prosimy o kontakt z nami za pomocą telefonu bądź wizytę w siedzibie szkoły.
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Wizja i cele szkoły językowej Klinika Języka – rozmowa z pomysłodawcą idei nowoczesnej szkoły. Panie Krzysztofie, skąd wziął się pomysł stworzenia takiego miejsca jak Klinika Języka? Pomysł rodził się już
Dlaczego prowadzimy zajęcia we własnych salach? Bo stawiamy na jakość nauczania: – prowadzimy zajęcia tylko we własnych salach, ponieważ zależy nam na najwyższej jakości oferowanych kursów – szanujemy czas rodziców,
Każdy rodzic pragnie zapewnić swojemu dziecku jak najlepszy rozwój. Dzieci już od najmłodszych lat uczestniczą w różnych zajęciach dodatkowych. Kiedy warto rozpocząć naukę języka obcego? Trudno określić jeden słuszny termin