Język obcy a postanowienia noworoczne
22 stycznia 2016
Nauka angielskiego z wykorzystaniem kanałów YouTube
4 marca 2016

Darmowe narzędzia do nauki języków obcych i nie tylko

Współczesne innowacyjne rozwiązania technologiczne w nauce języków obcych dostarczają nam wielu narzędzi, które bezpłatnie możemy wykorzystywać podczas nauki języków obcych. Wszystko czego nam potrzeba, aby móc z nich skorzystać to komputer z dostępem do Internetu. Należy jednak pamiętać, że tego typu narzędzia powinny być tylko pomocą dodatkową i urozmaiceniem tradycyjnych metod nauki. Żadne innowacyjne narzędzie nie zastąpi nam systematycznej pracy z lektorem. Nasi lektorzy w Klinice Języka korzystają z licznych nowych narzędzi edukacyjnych, dzięki czemu oprócz roli pedagoga wypełniają też rolę innowatorów w nauczaniu.  Przedstawiamy Wam narzędzia, które warto znać podczas nauki języków obcych.

 1. quizlet.com

Fantastyczne narzędzie do nauki słownictwa. Można z jego pomocą tworzyć popularne fiszki w formie online albo skorzystać z zasobów, które są już na platformie. Istnieje możliwość ściągnięcia aplikacji na telefon, co umożliwi naukę w trybie offline. Dzięki programowi można w przyjemny sposób ćwiczyć zapamiętywanie nowego słownictwa, a także ćwiczyć wymowę. Każde wprowadzone słowo lub wyrażenie można usłyszeć z właściwą wymową. Program posiada 5 rodzajów ćwiczeń z danym słownictwem.

FLASHCARDS – fiszki w formie elektronicznej z właściwą wymową.

LEARN – tłumaczenie wyświetlonego wyrazu. Otrzymujemy pełną statystykę błędów i poprawnych odpowiedzi.

SPELLER – pisanie ze słuchu. Należy zapisać usłyszane słowa. Istnieje możliwość wybrania szybkości wypowiadania słów oraz ich powtarzania.

TEST – rozwiązywanie 3 typów zadań: tłumaczenie, test wyboru, test prawda/fałsz.

SCATTER – rozsypanka. Rozrzucone słowa należy dopasować z ich tłumaczeniami.

 1. verbix.com

Na tej stronie można odnaleźć odmiany czasowników w różnych językach. Program za nas odmieni czasownik na wszystkie możliwe sposoby, utworzy czas przeszły, przyszły, teraźniejszy, poda formę trybu przypuszczającego, rozkazującego itd. Znajdziemy tam wszystko co będzie nam potrzebne.

 1. linguee.com

Bardzo pomocne narzędzie, łączące słownik z bazą tłumaczeń. Mamy możliwość wyszukania setek milionów słów i wyrażeń w dwujęzycznych tekstach. Każde słowo oprócz tłumaczenia posiada konteksty, w których występuje. Najczęściej spotykane tłumaczenia są wyróżnione tłustym drukiem. Słownik Linguee zawiera także wiele tłumaczeń związków frazeologicznych. Uwaga. Trzeba pamiętać, że Linguee nie jest automatycznym translatorem. Nie należy wpisywać całych tekstów do tłumaczenia.

 1. Class Dojo

Narzędzie przydatne szczególnie dla lektorów. Wykorzystywane w naszej szkole Klinice Języka w najmłodszych grupach. Platforma jest pewną forma elektronicznego dziennika. Program pozwala stworzyć „awatarową” klasę. Każdy uczeń może wybrać swój awatar, który będzie otrzymywać plusy albo minusy za zachowanie, pracę na lekcji, prace domowe itd. Class Dojo działa bardzo motywująco na uczniów, którzy uwielbiają swoje awatarki i z przyjemnością walczą o kolejne plusy. Kolejnym plusem platformy jest możliwość podglądania poczynań awatarków przez rodziców, którzy mogą sprawdzić jak na zajęciach sprawuje się ich pociecha.

 1. Duolingo

Jedna z najbardziej popularnych aplikacji do nauki języków obcych. Posiada ponad 50 milionów użytkowników na całym świecie. Aplikacja zawiera zestaw gier, zabaw i ćwiczeń, ułatwiających naukę języków obcych.  Wszystko oprawione jest przyjemnym interfejsem. Aplikacja umożliwia także współzawodnictwo ze znajomymi z Facebooka oraz ustalenie dziennych celów. Wszystko to ma motywować do nauki i uczynić ją zabawą.

 1. Direct Language Hub – darmowa dla uczniów Kliniki Języka

Nowoczesna platforma e-learningowa do nauki języków obcych w oparciu o elementy metody bezpośredniej.

 1. Różnorodność zadań – nie będziesz się nudził, platforma umożliwia ćwiczenie najważniejszych umiejętności na różne sposoby. Czytasz, oglądasz, słuchasz, piszesz. Wszystkie ćwiczenia praktyczne w jednym miejscu, uporządkowane w taki sposób, aby ułatwić Ci naukę.
 2. Inteligentne powtórki – nie musisz sam układać planu zajęć. W trybie powtórzeniowym program podpowie Ci, które ćwiczenia wymagają Twojej uwagi, a w odpowiednim momencie zaproponuje nowy materiał.
 3. Intuicyjność – platforma Direct Language Hub jest przyjemnie prosta w obsłudze.
 4. Bogaty materiał – wszystkie elementy stanowią całość układanki i zawierają wyłącznie rzeczy niezbędne w nauce języka obcego.
 5. Metoda bezpośrednia – kursy DLH zostały opracowane na podstawie założeń metody bezpośredniej, która jest szybka i skuteczna oraz pozwala każdemu osiągnąć bardzo dobre rezultaty. Dzięki metodzie bezpośredniej odzwierciedlamy naturalny sposób komunikacji.

Polecamy wszystkim omówione wyżej narzędzia do nauki języków obcych. Z ich pomocą nauka języków obcych będzie jeszcze przyjemniejsza i łatwiejsza! Jeśli chcesz skorzystać z platformy Direct Language Hub zapraszamy do zapisów w szkole Klinika Języka w Piastowie. Wszyscy uczniowie, którzy zapisali się na kursy metodą Direct dla dorosłych i młodzieży mają darmowy do niej dostęp. Dzięki temu Słuchacze mogą w nowoczesny i atrakcyjny sposób utrwalać wiadomości i uzupełniać zaległości. W ten sposób łączymy zalety pracy w klasie z nauczycielem i samodzielnej pracy ucznia w domu.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress